חדשות שוק ההון

אלביט זכתה בחוזים בהיקף של 136 מיליון דולר עבור מדינות באסיה-פסיפיק

תספק מערכות לייזר אוויריות מסוג DIRCM; החוזים יבוצעו במהלך תקופה של ארבע שנים

חדשות ספונסר 10/02/2020 09:54

א+א-

אלביט מערכות הדואלית, הודיעה היום כי זכתה בחוזים בהיקף של כ-136 מיליון דולר מלקוחות באסיה-פסיפיק לאספקת מערכות לייזר אוויריות מסוג Direct Infra-Red Counter Measure (DIRCM). החוזים יבוצעו במהלך תקופה של ארבע שנים.

 

מערכת דירקם - מגן רקיע בשמה הישראלי, מזהה במהירות ירי של טיל כתף לעבר מטוסים, ומשגרת קרן לייזר שמנטרלת את הטיל. המערכת שפותחה על ידי אלביט עמדה במבחני ירי חי והיא מתוקנת כיום על מטוסים ומסוקים ברחבי העולם בכ- 15 מדינות. הדירקם פועלת באמצעות קרן לייזר אשר משוגרת לראש הטיל ומסיתה אותו מהמטוס. ארבעת המצלמות נותנות כיסוי של 360 מעלות, מזהות שיגור ומכוונות את קרן הלייזר לראש הטיל ומרחיקה אותו מהמטוס באמצעות שיבוש העכיבה.

 

במסגרת חוזים אלו אלביט מערכות תצייד ציים של מטוסי איירבוס ובואינג במערכות DIRCM ממשפחת MUSICTM, הכוללות מערכות אינפרה-אדום להתראה מפני טילים. חוזים אלו הנם בהמשך לחוזים האחרונים להתקנת מערכות DIRCM על מטוסי איירבוס A400M של חיל האוויר הגרמני וכן על צי מטוסי איירבוס A330 מסוג Multi-Role Tanker Transport (MRTT) של נאט"ו.

 

מערכת הלייזר הזו של אלביט מותקנת על מטוס רוה"מ החדש ומטוסו נשיא צרפת. אלביט זכתה עד כה בחוזים למכירת מערכות לייזר אלו בהיקף של כ 2.5 מיליארד ₪.

 

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת מודיעין של אלביט מערכות, ציין: "אני מאמין שרצף החוזים האחרון, ממגוון של לקוחות, לאספקת מערכות ה-DIRCM הבשלות שלנו, הנו עדות חזקה למיצוב הקיים שלנו כמובילים בתחום זה". 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה