חדשות כלכלה

אנדרו אביר יכנס היום לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל

הממשלה אישרה את המינוי הבוקר בישיבה השבועית; אביר ימשיך לשמש כמנהל חטיבת השווקים של בנק ישראל וכחבר בוועדה המוניטרית

חדשות ספונסר 09/02/2020 12:01

א+א-

ממשלת ישראל אישרה היום בישיבתה השבועית את מינויו של אנדרו אביר לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל. אביר ייכנס לתפקיד היום, ה-9.2.2020. במסגרת תפקידו כמשנה לנגיד הוא ימשיך לשמש כחבר בוועדה המוניטרית ובמועצה המנהלית של בנק ישראל.

 

כזכור, לפני חודש הודיע נגיד בנק ישראל הפרופסור אמיר ירון לראש הממשלה על כוונתו להמליץ ממשלה למנות את מר אנדרו אביר לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל. המינוי היה כפוף לתהליך אישור בוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה (ועדת גולדברג), ולאישור הממשלה, שכאמור התקבל היום.

 

נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון: "אני מודה לראש הממשלה ולשרים על שקיבלו את המלצתי למנות את אנדרו אביר למשנה לנגיד, ולחברי הוועדה למינויים בכירים אשר בדקו את כשירות המינוי ואישרו אותו. אני מאחל לאנדרו הצלחה רבה בתפקידו ובטוח בהצלחתו".

 

אביר, מנהל חטיבת השווקים של בנק ישראל מאז שנת 2011 וחבר בוועדה המוניטרית מאז 2017, הנו בעל תואר ראשון בכלכלה ומדע המדינה מאוניברסיטת אוקספורד ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

 

לאביר ניסיון מקצועי רב בתחומי הליבה של הבנקאות המרכזית: הוא החל לעבוד ככלכלן בבנק ישראל בשנת 1987, שימש כמנהל חדר עסקאות המט"ח של הבנק, ולאחר מכן כסגן מנהל חטיבת השווקים וראש האגף הפיננסי בחטיבה.

 

במסגרת תפקידיו הוא עמד בראש הצוות הבינמשרדי להתמודדות עם השלכות המשבר הפיננסי העולמי על השווקים הפיננסיים בישראל, לקח חלק בשילוב המשק הישראלי במערכת התשלומים הבינלאומית (CLS), שימש כיועץ מטעם קרן המטבע הבינלאומית לבנקים מרכזיים בעולם, והטמיע מערכות מסחר מתקדמות לניהול יתרות המט"ח של ישראל.

 

כמנהל חטיבת השווקים אביר הוביל את הרחבת מגוון מכשירי ויעדי ההשקעה בתיק יתרות המט"ח, שימש כדירקטור מטעם בנק ישראל בבורסה לניירות ערך, ומאז מארס 2019 כחבר במועצה המנהלית של הבנק.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה