אנרגי’אן מזהירה: יתכן עיכוב בפיתוח מאגר כריש

וירוס הקורונה משפיע על התקדמות עבודות בניית המתקנים המיועדים למאגר כריש המתבצעים בסין; בשלב זה לא ניתן לדעת מה יהיה היקף ההשפעה על הפרויקט

חדשות ספונסר 06/02/2020 10:51

א+א- 1

חברת אנרג’יאן מדווחת היום כי בעקבות התפרצותו של וירוס הקורונה תתכן פגיעה בלוח הזמנים הכולל של פרויקט בניית מתקן המיועד למאגר כריש. המתקן נבנה באי ליוהנג בסין, ובשלב זה העבודה נמשכת כסדרה ואנרג’יאן מעריכה כי הזרמת הגז עדיין צפויה להתרחש במחצית הראשונה של 2021, בהתאם ליעדים שנקבעו בעבר.

 

בהודעה לבורסה מסבירה אנרג’יאן כי וירוס הקורונה שהתפשט לרוב המחוזות בסין ולמספר מדינות אחרות, הוביל את ארגון הבריאות העולמי להכריז על מצב חירום בינלאומי. מספר מדינות כולל סין פרסמו מגבלות על נסיעות ותחבורה, מגבלות שהיתה להן השפעה מיידית על זמינות העובדים והמשאבים באיזורים הנגועים, כולל האי ליהונג.

 

במספנה בסין עובדים 550 עובדים במטרה למנוע עיכובים במסירת המתקן, אולם החברה הקבלנית הסינית Technip FMC הודיעה לאנרג’יאן כי קיימת אפשרות שתפעיל סעיף כוח עליון (Force Majeure) ומועד השלמת העבודה יידחה.

 

אנרג’יאן מדגישה שאופיים המתפתח במהירות של החדשות וההחלטות הקשורות בהתנהלות העולמית סביב הפחד מהתפשטות הוירוס, לא מאפשר בשלב זה לקבוע את ההשפעה הכוללת ואם תהיה כזו, על הפרויקט. יחד עם זאת החברה מדגישה שבשלב זה העבודה מתקדמת בקצב משביע רצון.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מי ימכור גז במקומם? יש הסכמים חתומים..והמחיר שהם נתנו זה בגלל שהצינור במימון המדינה

    klak 06/02/2020 11:40