מתחילים להבריא: עליות שערים בבורסה בתל אביב

מדד תל אביב 125 עולה 1.1%; טבע מזנקת 5%; ננו דיימנשן צונחת 7% על רקע גיוס בארה"ב; פתיחה חיובית באירופה, דקס עולה 0.9%; החוזים העתידיים נסחרים בעליות של עד אחוז

מערכת ספונסר 04/02/2020 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בעליות, על רקע המגמה החיובית בשווקים בעולם. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בעליות, בניו יורק נרשמה סגירה חיובית, ובבורסות אסיה נצפית כעת עליה של השערים המרכזיים. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בעליות, בהובלת מדד הביומד שעלה כ – 2.4%. מדד הנפט והגז בלט כשצנח כ - 3%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית טבע בפער חיובי של 3.65%, מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 1.80%, מניית איי.אפ.אפ בפער חיובי זהה של 1.80% ומניית כיל בפער שלילי של 0.86%.

מסקירת בית ההשקעות אקסלנס: "נזקי הקורונה עלולים להפוך לבלתי הפיכים". הכלכלן הראשי כהנוביץ ציין כי "השוק מחכה לנקודת ’שיא ההדבקה’ של וירוס הקורונה, זאת לאור הבידוד האגרסיבי בסין. ככל שיגיע מהר יותר כך השוק יתקן במהירות את כל הירידות".

חברת עדיקה: להתפשטות הקורונה עשויה להיות השפעה לרעה על הפעילות, החברה נערכת להתקשרות עם אתרי ייצור במקומות נוספים בעולם. על פי הדיווח, בשל העובדה שהתפשטות הווירוס אירעה במהלך תקופת החגים, פעילות החברה לא נפגעה בשלב זה באופן מהותי.

וירוס הקורונה הגיע גם לדלתא, המפעלים יישארו סגורים עוד שבוע. החברה פועלת בסין באמצעות מפעלים שבבעלותה, עובדת עם קבלני משנה מקומיים ורוכשת חומרי גלם מספקים סינים. יחד עם זאת, אין לחברה פעילות במחוז חובי בו התפרץ הוירוס.

 קמטק צופה שמכירות הרבעון הראשון של 2020 לא יושפעו מנגיף הקורונה. החברה תפרסם את תוצאות הרבעון הרביעי ותוצאות שנת 2019 כולה ב - 20 בפברואר 2020.

 פלוריסטם מציגה פוטנציאל שוק משמעותי בארה”ב לטיפול בטרשת עורקים. השוק למוצר PLX-PAD של החברה לטיפול בחולי טרשת בגפיים התחתונות צפוי להגיע ליותר מ - 2 מיליארד דולר עד 2023.

הכנסות ננו דיימנשן בשנת 2019 עלו ב - 39%. לפי התוצאות המקדמיות לרבעון הרביעי, ההכנסות הסתכמו בכ - 2 מיליון דולר. במהלך 2019 מכרה החברה 27 מדפסות DragonFly PRO.

BiomX מודיעה על רישום כפול בבורסה לניירות ערך בתל אביב. המסחר במניית החברה בתל אביב יחל ב - 6 בפברואר. מניות החברה ימשיכו להיסחר ב NYSE - תחת הסימול PHGE.

לאחר חודש תנודתי, הקרנות המסורתיות גייסו בינואר כ - 645 מיליון ₪. שוקי המניות והאג"ח הציגו בסיכום חודשי מגמה מעורבת. ביום המסחר הראשון של חודש פברואר נרשמה יציאת כספים גדולה.

שני בלו הרפניסט נכנסה לתפקיד מנכ”לית הלמן - אלדובי גמל ופנסיה. היא מחליפה בתפקיד את איתי ברדה שכיהן כמנכ"ל חברת הגמל והפנסיה מאז ינואר 2015 ומונה כעת לתפקיד משנה למנכ"ל בית ההשקעות.

 קדימהסטם השלימה גיוס הון של כ - 9.1 מיליון ש”ח בהנפקה לציבור. פרופ’ מישל רבל, מייסד החברה, רכש בהנפקה יחידות בהיקף של כ - 7.1 מיליון ש"ח ושיעור אחזקתו בחברה עלה לכ - 22.2%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה