משרד הכלכלה אישר מענקים להקמה והרחבה של 13 מפעלים

ההשקעה הכוללת מוערכת בלמעלה מ-257 מיליון ₪; הקמת והרחבת המפעלים צפויה לייצר כ-150 משרות חדשות

חדשות ספונסר 03/02/2020 16:31

א+א-

מנהלת הרשות להשקעות אישרה לאחרונה 13 תכניות במסגרת חוק עידוד השקעות הון, באזורי פיתוח א’ בישראל. באזור הצפון אושרו 11 תכניות בהשקעה של 246,471,500 ש"ח ובמונחי מענק: 49,294,300 ש"ח, שיובילו לקליטת עובדים חדשים.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "הקמת והרחבת מפעלים בארץ כולה, ובפריפריה בפרט, נמצא בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד, באמצעות מנהלת הרשות להשקעות, מאשר תכניות למתן מענקים למפעלים שיתרמו לפיתוח כושר הייצור של משק המדינה, לחדשנות ולפריון של התעשייה. מעבר למענקים, יפעל המשרד לסייע בהסרת חסמים והקלות ברגולציה"

 

המפעלים שיקבלו את המענק:

המ - לט (ישראל קנדה) בע"מ

מנהלת הרשות להשקעות אישרה לחברת המ - לט הממוקמת בציפורית תכנית השקעה להרחבה של מפעל בסך של 55,000,000 ש"ח ( 11,000,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מחברים, ברזים ושסתומים בשני תחומי פעילות: מערכות פיקוח, הולכה, ובקרה תעשייתית. וכן  הובלת גזים אולטרה-טהורים בתעשיות מיקרו אלקטרוניקה ותעשיות אולטרה-נקיות נוספות.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת המפעל על ידי השקעה במערכי ייצור ומכונות, הרחבת הייצור וכניסה לנישות ייצור חדשות. התכנית תאפשר להצעיד את החברה מרחק משמעותי לקדמת הטכנולוגיה העולמית לייצור חלקי מתכת ועיבודם, יחד עם פוטנציאל לכניסה לחומרים חדשים ומאפייני מוצר ייחודיים.

 

ורגוס בע"מ

לחברה הממוקמת בנהריה תכנית השקעה להרחבה של מפעל בסך של 43,000,000 ש"ח (8,600,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בייצור כלי חיתוך ממתכת קשה לכל סוגי התעשיות (לדוגמא: תחום הרכב והרפואה), כאשר עיקר פעילותה של החברה הינה בתחום ההברגות.

 

תכנית ההשקעה מיועדת לרכישת ציוד ומכונות. הציוד החדש כולל ציוד ציפו, כרסום וקידוח חדשים וכן תוכנות לניהול ואיסוף נתונים מרצפת הייצור והמכונות. אלו יאפשרו לחברה שליטה ובקרה על תהליכי וזמני היצור, על מנת לייעל את התפוקה ולהרחיב את כושר הייצור של המוצרים הקיימים. כל אלו יאפשרו לחברה להגביר את התפוקה, הפריון והשגת יתרונות תחרותיים.

 

אלפא גייט - מאזן בע"מ

לחברה הממוקמת בגלבוע אושרה תכנית השקעה להעתקה של מפעל בסך של 20,000,000 ש"ח (4,000,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בפיתוח ייצור ושיווק של שתלים דנטליים מסוגים שונים בייצור המוני אותם פיתחה החברה, ומיועדים לשיווק ללקוחות בארץ ובחו"ל.

 

תכנית ההשקעה מיועדת לבניית בניין חדש והעתקתו לאזור התעשייה מבואות גלבוע בנוסף להרחבה משמעותית של אמצעי הייצור ע"י רכישת מכונות נוספות. התכנית תאפשר לחברה תפוקת ייצור גבוהה יותר כמו גם שיפור בתנאי העבודה במפעל שכיום צפופים ומאולתרים.

 

אום פתרונות הספק בע"מ

לחברה, הממוקמת בפארק התעשייה כרמיאל, אושרה תכנית השקעה בגין הרחבה של מפעל בסך של 20,000,000 ש"ח (4,000,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בייצור ספקי כוח. החברה מפתחת ומייצרת מוצרים המבוססים טכנולוגיות חדשניות אשר דורשים תשתיות פיתוח וייצור מתאימים.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת פעילות החברה ורכישת ציוד ומכונות מתקדים. תכנית ההשקעה תסייע לחברה להרחיב את כושר הייצור, להגדיל משמעותית את תפוקות המפעל, לשפר את זמני האספקה, להגדיל את הפריון ולשפר את היכולת התחרותית בשוק המקומי והבינלאומי.

 

גלבוע תעשיות מיכשור בע"מ

לחברה, הממוקמת במגן שאול, ספיר, אושרה תכנית השקעה להרחבה של מפעל בסך של 20,000,000 ש"ח (4,000,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בייצור חלקי מתכת בעיבוד שבבי לתעשיית החלל, התעופה והרפואה וכן מוצרי פלסטיק מתקדמים המספקים פתרונות בתחומי החלל, רפואה קוסמטיקה ועוד.

 

תכנית ההשקעה מיועדת הרחבת המפעל במסגרתה החברה תרכוש מכונות נוספות לעיבוד שבבי וציוד טכנולוגי אשר יאפשרו לה להגדיל את תפוקת המצור בזמן אספקה קצר יותר.

 

פרי חן בע"מ

לחברה הממוקמת בגלבוע אושרה תכנית השקעה בגין הרחבה ע"י הקמת מפעל נוסף בסך של 20,000,000 ש"ח (4,000,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בייצור שימורים ירקות הכוללים בין היתר: מלפפונים במלח וחומץ, שימורי זיתים, שימורי פלפלים ורסק עגבניות.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת פעילות המפעל ע"י הקמת מפעל נוסף באזור התעשייה מבואות הגלבוע. במסגרת התכנית מתכוונת החברה לקלוט מערך ציוד ייצור חדיש לקו הירקות הכבושים. תהליכי האוטומציה והחדשנות הנ"ל יאפשרו לחברה להגדיל את היקף מכירותיה ובעיקר ליצוא.

 

דימר בע"מ

לחברה הממוקמת בשלומי אושרה תכנית השקעה להרחבה של מפעל בסך של 18,459,500 ש"ח (3,691,900 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בייצור ושיווק כלים לעיבוד עץ ותעשיות נוספות. תחום המומחיות של החברה באה לידי ביטוי באמצעי ייצור מתקדים וחדישים ובצוות מהנדסים העוסקים בתכנון הנדסי ובתמיכה במוצרים מתקדמים.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת פעילות החברה באמצעות רכישת ציוד טכנולוגי מתקדם. התכנית תסייע לחברה להגדיל את נפח ההזמנות והפריון, קיצור בזמני המחזור למוצרים קיימים וחדשים, שיפור כושר התחרות בשווקי העולם ושדרוג ציוד לתמיכה בשווקים קיימים ולכניסה לשווקים חדשים.

 

אמ.אס אינטגרציה ופיתוח בע"מ

לחברה הממוקמת בתפן אושרה תכנית השקעה בגין העתקה של מפעל בסך של 16,000,000 ש"ח (3,200,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת לייצור מערכות מכניות עבור התעשייה הביטחונית, תעשיית ההיי-טק, מיכון רפואי, מערכות ימיות, מערכות אוטומציה לתעשייה, מכלולים מכניים לדפוס תעשייתי ומכונות חקלאיות.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להעתקת פעילות המפעל ממעלות לאזור התעשייה תפן. בנוסף, בכוונת החברה לרכוש טכנולוגיות ייצור חדשות אשר צפויות לשפר משמעותית את יכולת ויעילות תהליכי הייצור שלהם. יתרה מכך, תכנית ההשקעה תאפשר לחברה להגדיל את יכולת פיתוח ייצור המוצרים, וייצור מוצרים חדשים בהתאם לדרישות הלקוחות.

 

לורדן אגש"ח בע"מ

לחברה הממוקמת בכפר סאלד, אושרה תכנית השקעה בגין הרחבה של מפעל בסך של 14,791,000 ש"ח (2,958,200 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בתכנון ייצור ושיווק של מחליפי חום (סוללות) להולכת נוזלים וגזים שונים למטרות חימום או קירור. הסוללות משמשות לתעשיות הקירור וחימום למיניהן כגון: למערכות מיזוג מרכזי למבני ציבור, מיזוג לכלי רכב ותחבורה כבדה ומערכות אלקטרוניות שונות.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת המפעל ורכישת ציוד ומכונות. תכנית ההשקעה תסייע לחברה ב הגדלת כושר הייצור תוך הרחבת מגוון המוצרים לפי צרכי הלקוחות. בנוסף תאפשר חדירה לנישות חדשות שטרם פותחו על ידי המפעל באמצעות שיפור וייעול תהליכי ייצור ומעבר לאוטומציה ורובוטיקה.

 

ימוג’ה בע"מ

לחברת הממוקמת בתל-חי אושרה תכנית השקעה בגין הקמה של מפעל חדש בסך של 14,221,000 ש"ח (2,844,200 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בפיתוח וייצור של פוליסכריד סולפטי המיוצר ומופק ממיקרו-אצות אדומות. החברה פיתחה טכנולוגיה חדשנית המאפשרת גידול אחיד ואיכותי של מיקרו אצות, בסביבה מבוקרת ובעלויות מופחתות בהרבה בהשוואה לטכנולוגיות ייצור הקיימות בשוק. תכנית ההשקעה מיועדת להקמת מפעל תעשייתי ותכלול השקעה בתשתיות ובמתקן ייצור חדשני.

 

מפעלי הנדסה רמים בע"מ

לחברה, הממוקמת בקרית שמונה אושרה תכנית השקעה בגין הרחבה של מפעל בסך של 5,000,000 ש"ח (1,000,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת תק"שים (תיבות קשר) ועמודי חשמל לסוגים שונים של פעילויות, צבאיות ואחרות. תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת פעילות החברה על ידי השקעה בציוד. התכנית תאפשר לחברה להגדיל את תפוקת הייצור והפריון.

 

באזור הדרום אושרו 2 תכניות השקעה בסך כולל של 11,120,000 ש"ח, ובמונחי מענק: 2,224,000 מיליון ש"ח שיובילו לתוספת של עובדים.

 

דביק א.ש.ח בע"מ

לחברה, הממוקמת בשדה בוקר, אושרה תכנית השקעה בגין הרחבה של מפעל בסך של 7,000,000 ש"ח (1,400,000 ש"ח במונחי מענק). האגודה מתמחה במתן פתרונות מקיפים למערכי האריזה בסוף קו הייצור. האגודה מפתחת נוסחאות דבק ייחודיות שמספקות מענה מלא לדרישות ולתנאי השוק המקומי והבינלאומי. פעילות הייצור מתבצעת באמצעות קווי ציפוי דבק משוכללים, מגוון מכונות חיתוך וליווי של תהליכי הייצור על ידי מעבדה. במהלך השנים הרחיבה דביק את פעילותה למגוון של פתרונות אריזה, הכוללים: סרטי ביטחון, סרטי קשירה, וניילון סטרץ’.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת הפעילות הקיימת, להעמקת הייצור, ולפיתוח מוצרים חדשים בתחומי פעילותה. במסגרת תוכנית ההשקעה מתכננת החברה לרכוש ציוד ייצור חדש, לטובת הוזלת עלויות ייצור, צמצום פחתים ועוד. ביצוע התכנית יאפשר לחברה לייצר מוצרים חדשים שפותחו כמו ידיות נשיאה למארזים וכן כניסה לתחום סרטי הדבקה למכשירים אלקטרוניים.

 

נירית זרעים בע"מ

לחברה, הממוקמת בנתיב העשרה, תכנית השקעה בגין הרחבה של מפעל בסך של 4,120,000 ש"ח (824,000 ש"ח במונחי מענק). החברה עוסקת בטיפוח, ייצור ושיווק זרעי מכלוא של ירקות. החברה עוסקת בחמישה גידולי ירקות עיקריים: עגבנייה, פלפל, מלון, אבטיח ומלפפון ומשווקת את תוצרתה בכ- 84 מדינות בעולם.

 

תכנית ההשקעה מיועדת להרחבת פעילות ייצור המפעל. במסגרת התכנית בכוונת החברה לרכוש מכונות עם טכנולוגיות חדישות. אלו יאפשר לחברה שיפור משמעותי בתהליך עיבוד הזרעים ואריזתם לקבלת מוצר אחיד והדיר.

 

ד"ר נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה: "רשות ההשקעות ממשיכה לסייע בהקמה והרחבה של מפעלים ברחבי הפריפריה, בצפון ובדרום, ביו"ש ובירושלים, בכל השקעת הון קטנה כגדולה יש ערך מוסף לכלכלה ביצירת מקומות תעסוקה, כמו גם בתרומה למשק, לצמיחה, לייצור, לפריון ולייצוא ובכך, לחזק את כלכלת המדינה ואזורי הפיתוח השונים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה