חדשות שוק ההון

מגה אור מבטלת את ההסכם לרכישת מניות ארנה גרופ

אחרי הגשמים הרבים וההצפות שפגעו בקניון ארנה נהריה שבבעלותה של הקבוצה, מגה אור טוענת שהתקיים שינוי מהותי לרעה בשווי הממכר וחוזרת בה מביצוע העסקה

חדשות ספונסר 02/02/2020 12:07

א+א-

בחודש דצמבר דיווחה חברת הנדל"ן המניב מגה אור על התקשרות בהסכם עם חברה זרה בשליטתו של מרכוס וובר, בעל השליטה בארנה גרופ, לרכישת 61.86% מהון המניות ומזכויות ההצבעה של ארנה גרופ, בתמורה ל-135 מיליון ₪.

 

הבוקר מדווחת החברה על ביטול ההסכם, בעקבות הנזקים שנגרמו לקניון ארנה נהריה שבבעלותה של הקבוצה, אחרי הגשמים הרבים וההצפות הקשות שהיו בעיר נהריה בתחילת ינואר. בהודעה לבורסה מציינת מגה אור את "התקיימותו של שינוי מהותי לרעה בשווי הממכר לאור נזקי מזג האוויר".

 

בתחילת החודש דיווחה ארנה גרופ כי הקניון בנהריה ישאר סגור על למועד שאינו ידוע, וכי אין באפשרותה להעריך את הנזקים שנגרמו. כשבוע מאוחר יותר עדכנה הקבוצה שהקניון יפתח בתוך חמישה שבועות, וכי הנזקים מכוסים במללואם על ידי פוליסת הביטוח של הקניון.

 

בשבוע שעבר חתמה מגה אור יחד עם חברת ביג על הסכם עם נכסים ובנין לרכישת חברת ישפרו בתמורה ל-855 מיליון ₪. חברת ישפרו, בבעלות מלאה של נכסים ובניין, נוסדה בשנת 1972. פעילותה העסקית בתחום כוללת ייזום, תכנון, פיתוח והקמה של מבנים רב תכליתיים לצורכי מסחר, בידור ובילוי, תעשייה ומלאכה ושטחי אחסנה.

 

כיום לחברה כ-140,000 מ"ר של נכסים מניבים הפזורים ברחבי הארץ, כאשר בין הנכסים שבבעלותה ניתן למנות את ישפרו סנטר מודיעין, ישפרו סנטר נס ציונה, ישפרו סנטר קרית גת, ישפרו סנטר – הדסה עין כרם, ישפרו סנטר בית שאן, ישפרו סנטר ערד, מתחם הבידור הבילוי "ישפרו פלאנט באר שבע" ועוד.

 

בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הגיעו הכנסות ישפרו מהשכרת נכנסים לכ-75 מיליון ₪, ה-NOI עמד על 58 מיליון ₪ והרווח הנקי הסתכם בכ-16 מיליון ₪. ה-FFO של החברה הסתכם בכ-31.4 מיליון שקל.

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה