אנרג’יקס קיבלה אישור לתוכנית להקמת חוות רוח ברמת הגולן

החברה ממשיכה לקדם את פיתוח הפרויקט במטרה לקבל את כל האישורים הנדרשים לרבות היתר בניה, אישור תעריפי וסגירה פיננסית

חדשות ספונסר 30/01/2020 15:57

א+א- 1

חברת האנרגיה המתחדשת אנרג’יקס מדווחת כי היום נכנסה לתוקף החלטת הממשלה המאשרת את התוכנית להקמת חוות הרוח של החברה ברמת הגולן בהספק של 110-120MW.

 

במקביל, החברה ממשיכה לקדם את פיתוח הפרויקט במטרה לקבל את כל האישורים הנדרשים לרבות היתר בניה, אישור תעריפי וסגירה פיננסית.

 

אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג’יקס מסר: "אנו שמחים לעדכן כי נכנסה לתוקף החלטת הממשלה המאשרת את התוכנית להקמת חוות הרוח של החברה ברמת הגולן בהספק של 110-120MW. החלטת הממשלה מהיום משלימה את ההליך הנדרש לאישור התוכנית להקמת הפרויקט, ונותנת משנה תוקף לחשיבות שהחברה רואה בפרויקט, שהינו פרויקט להקמת חוות רוח מהגדולים בארץ". 

 

פרויקט אר"ן צפוי לכלול 25 טורבינות רוח בהספק המוערך בטווח של MW120 –MW110. בנוסף, התוכנית תאפשר להוסיף עד 6 טורבינות רוח נוספות בהספק המוערך בטווח של MW30 –MW20, בכפוף לקבלת אישור להסדרת נושא היבטי הזיקה לקרקע של טורבינות אלה, וזאת בתוך תקופה של 12 חודשים.

 

בסוף חודש דצמבר 2019 נחתם הסכם למימון פיתוח פתרון טכנולוגי אשר נועד לתת מענה לצרכי מערכת הביטחון כתוצאה מהצבת טורבינות רוח שיוקמו בצפון הארץ. ההסכם יאפשר לקדם את המשך פיתוחם של מספר פרויקטים להקמת חוות רוח בצפון הארץ, ובכלל זה פרויקט אר"ן.

 

בהתאם להחלטת רשות החשמל, שני שליש מעלותו של הפתרון הטכנולוגי, המוערך בסך של כ- 250 מיליון ש"ח, יושתו על היזמים ושליש מעלותו יושת על צרכני משק החשמל. החברה מעריכה כי העלויות אשר יושתו על פרויקט אר"ן יסתכמו בעלות של כ- 50-20 מיליון ש"ח.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    התושבים הדרוזים ברמת הגולן מתנגדים

    שבוע שעבר הם הפגינו ומתכוונים להחריף את צעדיהם . או שהם אמיתיים או שהם מעוניינים לקבל תמורה כלשהי .
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ינטוV 30/01/2020 16:18