המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.28% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.36%. מבין הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד הביומד שעלה כ – 0.84%

מערכת ספונסר 29/01/2020 18:05

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.28% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.36%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 1.12% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את העליות מדד הביומד שעלב בכ – 0.84%, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה כ – 0.65% ומדד הנדל"ן עלה כ – 0.68%. מדד הנפט והגז ירד כ – 0.65%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, לאומי, נייס, כיל ואלביט מערכות, בעלייה. מניות טבע, דיסקונט וגילת, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אלקטרה צריכה שעלתה כ – 8% ואחריה עלו מניות אלטשולר שחם גמל, סלקום, פרטנר, כיל, ישראל קנדה, בזק וחברה לישראל.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית גילת שירדה כ – 6.6%, ואחריה ירדו מניות אפקון החזקות, אודיוקודס, נפטא, המלט, פז נפט, אופקו הלת’ ורדהיל.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.85 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

ישראכרט דיווחה כי המפקח על הבנקים העניק לה רישיון סולק קבוע. כמו כן, הותר לחברה להמשיך ולשלוט בכל אמצעי השליטה בחברות הקבוצה האחרות, יורופיי, פרימיום, ישראכרט מימון בע"מ, צמרת מימונים בע"מ, גלובל פקטורינג בע"מ וישראכרט.

חברת Comtech רוכשת את גילת רשתות לווין ב - 577 מיליון דולר. עם השלמת המהלך Comtech מתכננת להירשם ברישום כפול בבורסת תל אביב.

בנק הפועלים וחברת הסייבר סייברג’ים ישתפו פעולה בתחום אימוני הסייבר. שיתוף הפעולה יאפשר הקמת זירה פיננסית ראשונה בישראל, בה האקרים מריצים התקפות סייבר מורכבות על מערכות תשתית המדמות את מערכות המגזר הפיננסי.

מנכ”ל משרד האוצר שי באב"ד: ”בניגוד לשאר תקציבי הממשלה, תקציב התשתיות יגדל השנה בכ - 23%”. באב"ד הסביר שהשקעה בתשתיות כוללת התחייבויות ארוכות טווח, ועל הפרויקטים של שנת 2020 הממשלה התחייבה כבר בשנים עברו. התקציב ל - 2020 עומד על 32 מיליארד ₪.

אלטיס מאשרת: הוט הגישה בקשה לרכישת פרטנר. לאחר דיווחים לא מאושרים על הצעה של הוט לפרטנר מפרסמת החברה הודעה בבורסה על ההצעה, לרכישת מלוא המניות של החברה ולמחיקתה מהבורסה.

איילון ביטוח וקרן הנדל”ן ארנו ישתפו פעולה במימון ליזמי נדל”ן. ארנו תעמיד ליזמי נדל"ן מסגרות אשראי של כחצי מיליארד שקל במהלך השנה ותנפיק פוליסות ערבויות חוק מכר בסכום זהה ע"י איילון.

לוזון נדל”ן מוכרת את השליטה בחברה לאובליגו. על פי ההסכם, החברה תמכור לאובליגו כ - 80 מיליון מניות של לוזון נדל"ן המהוות 50.01% מהונה המונפק של החברה.

קאנומד תרכוש אחזקות בשני בתי מרקחת בתל אביב ובחיפה. חברת הקנאביס הממוזגת של מנור וכפיר גינדי פועלת לביסוס קשר ישיר עם צרכני קנאביס. ההסכם מצטרף להסכם רכישת שליטה בבית מרקחת נוסף המוכר מוצרי קנאביס ב - 1.5 מיליון שקל בחודש.

אנלייט רוכשת פרויקט אנרגית רוח בגיאורגיה. לפרויקט המצוי בשלבי פיתוח, הספק פוטנציאלי של כ - 100 מגה ואט. עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בכ – 135 – 155 מיליון דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה