חברת Comtech רוכשת את גילת רשתות לווין ב-577 מיליון דולר

עם השלמת המהלך Comtech מתכננת להירשם ברישום כפול בבורסת תל אביב

חדשות ספונסר 29/01/2020 15:04

א+א- 1

חברת Comtech הודיעה היום כי היא רוכשת את גילת רשתות לווין בעסקת מזומן ומניות תמורת 10.25 דולר למניה רגילה של גילת, כאשר 70% ישולם במזומן ו-30% במניות Comtech המשקפות שווי פעילות של כ-577 מיליון דולר.

 

גילת, הנמצאת בשליטת קרן פימי נמכרת לאחר תהליך השבחה שהובילה הקרן שהביאו לשיפור בחברה ובתוצאותיה. בין היתר מינתה פימי דירקטוריון חדש והנהלה חדשה בראשותם של דב בהרב ויונה עובדיה. יחד עמם הובילה הקרן מהלכים שכללו פיתוח שווקים חדשים וגיבוש אסטרטגיה המתמקדת בתחומים חדשים של תקשורת לווינית כדוגמת IFC ו-CBH. מעבר לכך הופנה המיקוד של החברה לפעילות מול לקוחות ענק כדוגמת Sprint,Tmobile, Honeywell ואחרות. 

 

במלך התקופה של פימי גם הוכנסו מתודולוגיות ניהול שכללו התמקדות ברווחיות ויצירת תזרים מזומנים מפעילות שוטפת. מהלכים אלו ואחרים שבוצעו במהלך שש השנים האחרונות סייעו להעביר את החברה מהפסד תפעולי בשנת 2012 של כ- 22 מיליון דולר והפסד נקי של 24 מיליון דולר לרווח תפעולי ברמה השנתית שלכ-23 מיליון דולר ורווח נקי של כ-20 מיליון דולר תוך ייצור תזרים מצטבר מפעילות שוטפת של למעלה מ-150 מיליון דולר ולחלוקת דיבידנד לראשונה בתולדותיה של כ-25 מיליון דולר

 

פימי רכשה כ- 34% מגילת במספר מהלכים בין השנים 2012-2014 בתמורה לכ-80 מיליון דולר, במחיר ממוצע ברוטו של 4.3$ למניה (ובניכוי דיבידנדים בכ $3.8 למניה). בזאת מממשת קרן פימי את השקעתה בגילת בתשואה של למעלה מ-250 אחוז ורווח מצטבר של כ-125 מיליון דולר.

 

בהתבסס על התוצאות הכספיות של Comtech לשנה הפיסקלית 2019 ולתוצאות הכספיות של גילת לתקופה של 12 החודשים האחרונים שהסתיימו ביום 30 ביוני, 2019, במונחי פרופורמה, Comtech צפויה הייתה לדווח על הכנסות בהיקף של כ-926.1 מיליון דולר עם EBITDA מתואם של כ-130.2 מיליון דולר.

 

החברה הממוזגת תעסיק כ-3,000 עובדים ותציע את פתרונות התקשורת הלוויינית המתקדמים בעולם, טכנולוגיית Public Safety and Location ופתרונות אלחוטיים מאובטחים ללקוחות אזרחיים וממשלתיים ברחבי העולם. 

 

פרד קרונברג, יו"ר ומנכ"ל Comtech, מסר, "אנו נרגשים עם חתימת הסכם זה עם גילת ומאמינים כי המיזוג ישיא ערך לבעלי המניות של שתי החברות. הרכישה מציבה את Comtech בעמדה טובה יותר לנצל את המגמות המרכזיות בשוק ומחזקת את החשיפה שלנו לביקוש הגובר לתקשורת וקישוריות, תוך ניצול מיטבי של ההזדמנות העצומה המתהווה בתחום תקשורת הלוויינים.

 

אני מאמין שהשילוב של ביקוש גובר לקישוריות והזמינות הגדלה של רוחב פס לווייני זול, הופך תקופה זו אידיאלית לאיחוד בין פתרונות Comtech וגילת ואפשרות להציע ללקוחות המאוחדים של שתי החברות טכנולוגיות הטובות מסוגן. גילת הינה חברה יוצאת דופן שפיתחה טכנולוגיה ייחודית עם היצע מוצרים מוביל הנתמך ביכולות גבוהות של מחקר ופיתוח. אני מברך את כלל עובדי גילת המוכשרים עם כניסתם למשפחת Comtech".

 

דב בהרב, יו"ר מועצת המנהלים של גילת, מסר, "דירקטוריון גילת והנהלתה מאמינים כי מיזוג אסטרטגי זה טומן בחובו פוטנציאל יוצא דופן. זו תוצאה מצוינת עבור בעלי המניות שלנו המקבלים ערך הן במזומן והן במניות בחברה חזקה עם קו מוצרים עולמי מוביל, הצפויה להפיק תועלת משילוב המומחיות והמשאבים של שתי החברות הממוצבת היטב ליצירת ערך עתידי בתעשייה מבטיחה וצומחת זו. אנו עוקבים זמן רב אחרי Comtech ויעילותה הטכנולוגיות ואני סמוך ובטוח שהעובדים ייהנו מהזדמנויות נרחבות להתפתחות אישית. אין כל ספק שעתיד מזהיר צפוי ל-Comtech וגילת ולכל בעלי המניות".

 

בנטרול ההשפעה של עלויות העסקה ותוך חישוב סינרגיות צפויות בהיקף שמרני של 2 מיליון דולר שינבעו מחסכון בעלויות של גילת כחברה ציבורית, הרכישה של גילת צפויה לתרום לתזרים המזומנים של-Comtech ב-12 החודשים הראשונים לאחר השלמת העסקה. Comtech מאמינה שבמהלך השנה השנייה שלאחר השלמת העסקה צפויים שיפורי מכירות וסינרגיות רבות נוספות.

 

העובדים של שתי החברות גילת ו-Comtech צפויים להמשיך ולעבוד בחברות ולספק תמיכה בכל המוצרים הקיימים, השירותים והחוזים. המיזוג מגדיל את הפריסה הגיאוגרפית של Comtech החשובה לה, לנוכח הדרישה הגוברת למענה מקומי וקרבה ללקוח ואספקת פתרונות משולבים של קישוריות מאובטחת, כולל פתרונות Public Safety and Locations.

 

במקביל, גילת תפיק ערך מיחסיה של Comtech עם הממשל האמריקאי אשר יאפשרו הפצה נרחבת של מוצרי גילת ופתרונות לממשל האמריקאי. על כן, Comtech מאמינה כי העסקה טומנת בחובה מינימום סיכוני מיזוג, בו בזמן שהיא מייצרת שפע של הזדמנויות לפוטנציאל הכנסות ארוך טווח ולסינרגיות והתייעלות בעתיד.

 

בנוסף, Comtech תמשיך להתבסס על מיקסום הזדמנויות הצמיחה מניצול מגמות השוק הכוללים גידול צפוי בביקוש לפתרונות לאספקת קישוריות לוויינית מהירה במטוסים, אימוץ של טכנולוגיות חדשות לתחנות לוויין קרקעיות לטובת רשתות תמסורת אלחוטית 5G והצורך בשדרוג ציוד ורשתות תקשורת כדי לעמוד בגידול הצפוי בקיבולת הלוויינית לכשישוגרו ויגיעו לפעילות מלאה לווייני VHTS וכן מערכי MEO ו-LEO (לוויינים משייטים בגבהים בינוניים ונמוכים בהתאמה). 

 

יחד עם הרכישה הקודמת המצויה בתהליך של חברת Networks UHP עליה דיווחה החברה, Comtech מאמינה כי החברה תהיה בעמדה ייחודית לנצל את מגמות השוק החשובות הללו.

 

גילת דיווחה ב-19 בנובמבר 2019 שהיא צופה הכנסות בטווח של 260-270 מיליון דולר עם EBITDA מתואם בטווח של 38-42 מיליון דולר בשנת הכספים שהסתיימה ב – 31 בדצמבר, 2019. Comtech דיווחה ב-4 בדצמבר 2019 שהיא צופה מכירות של 712-732 מיליון דולר עם EBITDA מתואם בטווח של 99-103 מיליון דולר לשנה פיסקלית שתסתיים ב-31 ביולי, 2020. אין כל שינוי בתחזיות אלה של Comtech וגילת.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אפשר לגזור לאורביט שווי על בסיס

    העסקה. היום מצאתי ששוי אורביט בניקוי מזומנים (ev) הוא 70 מליון שקל .
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    redbear 29/01/2020 15:21