חדשות שוק ההון category name

אלטיס מאשרת: הוט הגישה בקשה לרכישת פרטנר

אחרי שעות של שמועות ודיווחים לא מאושרים על הצעה של הוט לפרטנר מפרסמת החברה הודעה בבורסה ויוצאת להפסקת מסחר; ההצעה, לרכישת מלוא המניות של החברה ולמחיקתה מהבורסה

חדשות ספונסר 29/01/2020 13:16

א+א-

חברת אלטיס פירסמה לפני שעה קלה ידיעה המאשרת כי חברת הוט הנמצאת בבעלותה המלאה  ובשליטתו של איש העסקים פטריק דרהי, הגישה הצעה לרכישת 100% ממניותיה של חברת פרטנר תקשורת.

 

בהודעה שמתייחסת לשמועות שנפוצו החל משעות הבוקר בעיתונות הכלכלית, מדגישה אלטיס כי ההצעה טרם התקבלה, ואין כל וודאות שהעסקה תצא לפועל. החברה לא מפרסמת את הסכומים המופיעים בהצעה, אך על פי הדיווחים מדובר בכ-3 מיליארד ₪.

 

אלטיס מעוניינת לרכוש את מלוא המניות של פרטנר, אלה המוחזקות על ידי הציבור וגם את 28% ממניות פרטנר המוחזקים על ידי קרן האצ’יסון. בקשה רשמית למשרד התקשורת טרם הוגשה.

 

אם ההצעה תתקבל, יהיה זה המיזוג הראשון בשוק הסלולר, והוא כפוף כמובן לאישור של רשות התחרות. במהלך השנים ניסתה הוט להתמזג הן עם סלקום והן עם פרטנר. במהלך החודשים האחרונים של  2019 נפוצו דיווחים על מגעים שניהל דרהי עם שתי החברות, בניסיון להקים קבוצת תקשורת גדולה ודומיננטית בשוק.

 

למרות שהדיווחים באתרים הכלכליים התפרסמו מאז שעות הבוקר המוקדמות, רק בשעה 13:00 בצהריים פרסמה הבורסה בתל אביב את ההודעה ומניית פרטנר נמצאת כעת בהפסקת מסחר, לאחר עליות של כ-4% משעות הבוקר במחזור של 10 מיליון ₪.  

 

בהודעה לבורסה מציינת פרטנר כי דירקטוריון החברה יבחן את הצעת הרכש המוצעת.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה