לוזון נדל”ן מוכרת את השליטה בחברה לאובליגו

על פי ההסכם, החברה תמכור לאובליגו כ-80 מיליון מניות של לוזון נדל"ן המהוות 50.01% מהונה המונפק של החברה

חדשות ספונסר 29/01/2020 12:12

א+א- 1

קבוצת לוזון מדווחת הבוקר על התקשרות עם חברת אובליגו אדוונס פייננס, בהסכם מותנה למכירה השליטה בחברת לוזון נדל"ן. על פי ההסכם, החברה תמכור לאובליגו כ-80 מיליון מניות של לוזון נדל"ן המהוות 50.01% מהונה המונפק של החברה, במצבן כפי שהן.

 

אובליגו עוסקת בתחום מתן אשראי חוץ בנקאי מובטח בנכסי נדל"ן ובעלי המניות בה הם טוני אלישע, זאק אמויאל, מרב סיגל, צבי איציק שכיהן כיו"ר דירקטוריון לוזון נדל,ן ומשה גדנסקי שכיהן כמנכ"ל לוזון נדלן. בכוונתה של אובליגו לפעול לכך שפעילות לוזון תתרכז בתחום האשראי החוץ בנקאי, למעט אשראי מובטח בנדל"ן.

 

בנוסף תמחה אובליגו ללוזון נדלן את מלוא זכויותיה והתחייבויותיה בהסכם הלוואה שנחתם בין אובליגו לשתי חברות פרטיות - פולאריס אלמנטס העוסקת בניכיון שיקים, ופי.ס.אס גלובל העוסקת בהבטחת שיקים. אובליגו העמידה לחברות ולבעל השליטה בהן יהודה מימון, הלוואה בהיקף של 7 מיליון ₪, הניתנת למימוש למניות חדשות שיהוו 50% מהון כל אחת מהחברות הפרטיות. במסגרת הסכם ההלוואה תעמיד אובליגו הלוואה נוספת לשתי החברות בסך של 15 מיליון ₪.  

 

השלמת העסקה מותנית בהתקיימות מספר תנאים. ראשית, שבקופתה של לוזון נדל"ן יהיה סכום מזומן של לא פחות מ-75 מיליון ₪. כמו כן נדרשת קבלת אישור מוסדות לוזון נדלן ובלת אישורים למכירת הנכסים הנמכרים. הפעילות היחידה שקיימת כיום בלוזון נדלן הינה החזקתה במניות חברה פרטית ששותפה בפרויקט נדל"ן ביהוד, וכן החזקה במניות פנאקסיה ישראל – אותן תיאלץ למכור.

 

בתמורה למניות הנמכרות, אובליגו תשלם ללוזון סכום השווה למכפלת השיעור היחסי הנרכש – 50.01% במזומנים הלא מוגבלים שיהיו בקופת לוזון נדל"ן, בתוספת פרמיה של 5 מיליון ₪. מכיוון שאחד התנאים הוא שבקופתה של לוזון יהיו לא פחות מ-75 מיליון ₪, הרי שמדובר בסכום שלא יקטן מ-42.5 מיליון ₪.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    איזה עסקה זולה?|26|

    לחברה יש מזומנים ואם לא טועה פרויקטים בנייה ביהוד, קונים לפי מזומנים בקופה [יחסית] + 5 מיליון ש"ח בלבד מה הסיבה? בעל בית השתגע או אני טועה|31|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    sasan 29/01/2020 12:11