חדשות שוק ההון

אנלייט רוכשת פרויקט אנרגית רוח בגיאורגיה

לפרויקט המצוי בשלבי פיתוח, הספק פוטנציאלי של כ-100 מגה ואט; עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בכ- 155-135 מיליון דולר

חדשות ספונסר 29/01/2020 10:09

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט מדווחת היום על השלמת מו"מ וחתימת הסכם לרכישת זכויות בפרויקט לייצור אנרגית רוח בגיאורגיה, הנמצא בשלבי פיתוח, בהספק של כ-100 מגה ואט.

 

על פי ההסכם, תרכוש אנלייט בהדרגה, באופן ישיר או באמצעות חברה בשליטתה המלאה, את מלוא המניות בחברה המאוגדת בגיאורגיה ומחזיקה כיום בזכויות בפרויקט. הרכישה תיעשה במספר אבני דרך ובכפוף להתמלאות מספר תנאים.

 

הפרויקט נמצא בשלבי פיתוח, הבטיח חלק מהזכויות בקרקעות הרלוונטיות ונמצא בהליכי קבלת אישורים סביבתיים. הפרויקט ממוקם באזור הנהנה מתנאי רוח טובים, על סמך מדידות שבוצעו במשך מספר שנים.

 

כמו כן, קיים פוטנציאל עתידי להרחבת הפרויקט בכ- 200 מגה וואט, בכפוף להגדלת מכסות אנרגיית הרוח בגיאורגיה והתקיימות תנאים נוספים. יזמי הפרויקט הינם חברת הנדסה בעלת ניסיון רב בפיתוח פרויקטי אנרגיית רוח במרכז-מזרח אירופה וחברת ייזום גיאורגית מקומית.

 

חברת הפרויקט חתמה על הסכם עקרונות עם ממשלת גיאורגיה ומנהלת מו"מ לחתימה על הסכם מסגרת מפורט, שצפוי לכלול בין השאר את ההסכם לרכישת החשמל (PPA) ולהבטיח את זכאותו של הפרויקט לחיבור לרשת החשמל הארצית.

 

ה- PPA ייחתם מול חברת ניהול המערכת הממשלתית, בתעריף צפוי של 65 דולר למגה וואט-שעה למשך תשעה חודשים מדי שנה, לתקופה של 10 שנים. בשלושת החודשים הנותרים מדי שנה בתקופת ה- PPA המכירה תתבצע בתנאי שוק. לאחר תקופת ה-PPA מכירת החשמל תתבצע בתנאי שוק.

 

אנלייט מעריכה כי לאחר השגת כל האישורים, הסכמי ההקמה, התפעול והמימון, ניתן יהיה להשלים את פעילות הפיתוח והרישוי ולהתחיל בהקמת הפרויקט בתוך כ-24-18 חודשים. עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בסך של כ- 155-135 מיליון דולר, הכוללים את עלויות הקמת הפרויקט, עלויות המימון ורכישת הזכויות בחברת הפרויקט.

 

החברה מעריכה כי הפרויקט יניב הכנסות ברוטו ממכירת חשמל בהיקף של כ- 21-18 מיליון דולר לשנה בתקופת ה- PPA וכ- 30-25 מיליון דולר בממוצע לשנה בתקופה שלאחר מכן. שיעור ה- EBITDA הצפוי יהיה כ-80%.

 

הפרויקט נכלל במכסה הנוכחית שמקדמת ממשלת גיאורגיה לאנרגיית רוח, בהיקף ראשוני של כ-250 מגה וואט. שוק החשמל בגיאורגיה התבסס ברובו עד כה על ייצור ממתקנים הידרו-אלקטריים. 

 

בעקבות הצטרפותה של גיאורגיה לאמנת האנרגיה של האיחוד האירופי התחייבה ממשלת גיאורגיה לתמוך בפיתוח נוסף של אנרגיות מתחדשות, ואימצה לאחרונה תכנית לתמיכה באנרגיות מתחדשות וחקיקה חדשה בתחום, הקובעים יעדי אנרגיות מתחדשות של 35% מכלל צריכת האנרגיה עד לשנת 2030.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה