קרדיט: גיא אסייג

עליות השערים נמחקו, תל אביב 125 יורד 0.26%

אחרי פתיחה חיובית, הבורסה חזרה לירידות; אנלייט מזנקת 3.6%; אודיוקודס מטפסת 5.5% על רקע הדוחות; פתיחה חיובית באירופה; החוזים בניו יורק נסחרים בעליות של עד 0.8%

מערכת ספונסר 28/01/2020 12:12

א+א-

הבורסה המקומית עברה לירידות שערים אחרי שנפתחה בעליות שעודדו את המשקיעים אחרי שלושה ימי ירידות בשל החשש מהתפשטות וירוס הקורונה שמקורו בסין. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירידות, בניו יורק נרשמה סגירה שלילית, ובבורסות אסיה נצפית כעת ירידה של רוב השערים המרכזיים. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. בתל אביב ננעל אתמול יום המסחר בירידות, בהובלת מדדי הנפט והגז, הטכנולוגיה והתקשורת.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית טבע בפער חיובי של 2.52%, מניית אלביט מערכות בפער חיובי של 1.12%, מניית טאואר בפער שלילי של 0.97% ומניית נייס בפער שלילי של 0.76%.

אמש לאחר סיום המסחר דיווחה קבוצת דלק כי בית המשפט העליון קיבל את ערעור רשות המסים, בנוגע לחישוב רווח הון שנבע לדלק הונגריה ממימוש מניות בשנים 2012 – 2013. סך המס שבמחלוקת מסתכם בכ – 170 מיליון ₪. קבוצת דלק בוחנת הגשת בקשה לדיון נוסף.

אבוג’ן דיווחה אתמול כי קאנוניק ובי”ח הדסה יבצעו מחקרים במוצרי הקנאביס הרפואי של החברה. המחקרים צפויים לתמוך בפיתוח זני הקנאביס של קאנוניק לטיפולים אנטי דלקתיים.

סקירת לאומי: "נגיף הקורונה מעלה את התנודתיות והעצבנות בשווקים", "גילוי הנגיף מהווה תירוץ וסיבה מספיק טובה למשקיעים בעולם למימוש רווחים. כל עוד האירוע יוגדר כקצר מועד נראה שהשפעתו תהיה מוגבלת".

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת פז קנס של 906 אלף ₪. על פי הנטען, חברת פז בית זיקוק אשדוד הפרה את תנאי היתר הפליטה, וכתוצאה מכך נפלט לאוויר עשן שחור במשך שעה ארוכה. החברה לא נקטה לכאורה בפעולות מספיקות למניעת הישנות ההפרה ולהקטנת הנזק.

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה נגד קרסו מוטורס ורנו. התביעה עוסקת בטענה לפגם בתכנון או בייצור תיבת הילוכים, בחלק מדגמי רנו. סכום התביעה עומד על 170 מיליון ₪.

מחקר של הבורסה מצא כי בעלי עניין מכרו לציבור מניות בשווי של יותר מ - 5.5 מיליארד שקל ב – 2019. שיעור החזקות הציבור ממשיך לעלות באופן רציף מאז 2010 ומגיע השנה לכ - 63.5%.

 ביג מצטרפת למגה אור בעסקת הרכישה של ישפרו מנכסים ובנין. שתי החברות מבצעות את הרכישה בחלקים שווים ויחלקו בתשלום התמורה העומד על 855 מיליון ₪. הרכישה מותנית בקבלת הסכמת הממונה על התחרות.

הרפורמה בנמל חיפה יוצאת לדרך. המדינה, הנהלת הנמל, ההסתדרות וועדי העובדים בנמל, חתמו על הסכם התייעלות ופרישה מרצון של 200 עובדים. הנמל יועמד למכירה למשקיע אסטרטגי.

 ויקטורי רוכשת שני סניפים של יינות ביתן ב - 35 מיליון ₪. הרשת רוכשת סופרמרקטים בקניון מלחה ובקניון איילון ובנוסף, השלימה החברה את רכישת סניף יינות ביתן ברחובות שיעבור לידי החברה בחודש פברואר.

 סולגרין חתמה על הסכם מימון בהיקף של כ - 127 מיליון שקל. המימון שיינתן על ידי עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות, מיועד להקמת פרויקטים חדשים ופרויקטים בתפעול בהיקף של כ - 50 מגה וואט.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה