חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים על רקע הוירוס הסיני

מדד ת"א 35 ירד בכ – 1.41% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 1.58%. מבין הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדד הנפט והגז ומדדי הטכנולוגיה והתקשורת

מערכת ספונסר 27/01/2020 18:05

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים על רקע החשש מהתפשטות וירוס הקורונה שמקורו בסין. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 1.41% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור של כ – 1.58%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 1.90% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הובילו את הירידות מדד הנפט והגז שירד בכ – 2.50%, ומדדי הטכנולוגיה והתקשורת שירדו בשיעורים דומים.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזה מניית אלביט בעלייה. מניות נייס, פועלים, טבע, לאומי, דיסקונט, מבני תעשיה וקבוצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית פלסאון תעשיות שעלתה כ – 3.07% ואחריה עלו מניות נייר חדרה, בזן, סלקום, פרטנר, אלביט מערכות, ויקטורי וגילת.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קבוצת אשטרום שירדה כ – 6%, ואחריה ירדו מניות אנלייבקס, אודיוקודס, אבגול, באטמ, תמר פטרוליום, מג’יק ומיטרוניקס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.2 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות על רקע וירוס הקורונה וגם באירופה מסכים אדומים.

אבוג’ן דיווחה כי קאנוניק ובי”ח הדסה יבצעו מחקרים במוצרי הקנאביס הרפואי של החברה. המחקרים צפויים לתמוך בפיתוח זני הקנאביס של קאנוניק לטיפולים אנטי דלקתיים.

סקירת לאומי: "נגיף הקורונה מעלה את התנודתיות והעצבנות בשווקים", "גילוי הנגיף מהווה תירוץ וסיבה מספיק טובה למשקיעים בעולם למימוש רווחים. כל עוד האירוע יוגדר כקצר מועד נראה שהשפעתו תהיה מוגבלת".

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת פז קנס של 906 אלף ₪. על פי הנטען, חברת פז בית זיקוק אשדוד הפרה את תנאי היתר הפליטה, וכתוצאה מכך נפלט לאוויר עשן שחור במשך שעה ארוכה. החברה לא נקטה לכאורה בפעולות מספיקות למניעת הישנות ההפרה ולהקטנת הנזק.

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה נגד קרסו מוטורס ורנו. התביעה עוסקת בטענה לפגם בתכנון או בייצור תיבת הילוכים, בחלק מדגמי רנו. סכום התביעה עומד על 170 מיליון ₪.

מחקר של הבורסה מצא כי בעלי עניין מכרו לציבור מניות בשווי של יותר מ - 5.5 מיליארד שקל ב – 2019. שיעור החזקות הציבור ממשיך לעלות באופן רציף מאז 2010 ומגיע השנה לכ - 63.5%.

 ביג מצטרפת למגה אור בעסקת הרכישה של ישפרו מנכסים ובנין. שתי החברות מבצעות את הרכישה בחלקים שווים ויחלקו בתשלום התמורה העומד על 855 מיליון ₪. הרכישה מותנית בקבלת הסכמת הממונה על התחרות.

הרפורמה בנמל חיפה יוצאת לדרך. המדינה, הנהלת הנמל, ההסתדרות וועדי העובדים בנמל, חתמו על הסכם התייעלות ופרישה מרצון של 200 עובדים. הנמל יועמד למכירה למשקיע אסטרטגי.

ויקטורי רוכשת שני סניפים של יינות ביתן ב - 35 מיליון ₪. הרשת רוכשת סופרמרקטים בקניון מלחה ובקניון איילון ובנוסף, השלימה החברה את רכישת סניף יינות ביתן ברחובות שיעבור לידי החברה בחודש פברואר.

 סולגרין חתמה על הסכם מימון בהיקף של כ - 127 מיליון שקל. המימון שיינתן על ידי עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות, מיועד להקמת פרויקטים חדשים ופרויקטים בתפעול בהיקף של כ - 50 מגה וואט.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה