חדשות שוק ההון

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת פז קנס של 906 אלף ש”ח

חברת פז בית זיקוק אשדוד הפרה את תנאי היתר הפליטה, וכתוצאה מכך נפלט לאוויר עשן שחור במשך שעה ארוכה; החברה לא נקטה פעולות מספיקות למניעת הישנות ההפרה ולהקטנת הנזק

חדשות ספונסר 27/01/2020 13:44

א+א-

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת פז בית זיקוק אשדוד עיצום כספי בסך 906 אלף שקל, עקב אירוע שבמהלכו קרסה מערכת החשמל במפעל ונפלט לסביבה מהלפיד עשן שחור וסמיך במשך שעה שלמה – דבר שהוא הפרה של היתר הפליטה.

 

עשן שחור מורכב מחומר מחלקיקים של חומר בעירה ותוצרי נפט שנפלטו לאוויר כתוצאה משרפה לא שלמה. חלקיקים אלו, מפאת גודלם הזעיר, יכולים לחדור לעומק הריאות ולכלי הדם ולגרום למחלות שונות.

 

העשן נצפה ב-2017 על ידי כונני איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה. הכוננים דיווחו למשרד להגנת הסביבה ובעקבות הדיווח יצא כונן של המשרד לשטח לבדיקת המפגע. לטענת החברה, התקלה קרתה במהלך פעולות שיפוץ במפעל.

 

אך העובדה שכל אמצעי הגיבוי כשלו יחדיו מעידה, לפי עמדת המשרד להגנת הסביבה, על ליקויי תחזוקה מערכתיים חמורים ועל אי-היערכות מוקדמת לתקלות מסוג זה. המשרד מצא כי החברה לא נקטה פעולות מספיקות למניעת הישנות ההפרה ולהקטנת הנזק, ולכן החליט שלא להפחית מגובה העיצום הכספי באמצעות תקנות ההפחתה.

 

המשרד להגנת הסביבה ימשיך בפעילות אכיפה נחושה וישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי לשמור על בריאות הציבור ועל הסביבה ולמנוע מפגעים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה