ביג מצטרפת למגה אור בעסקת הרכישה של ישפרו מנכסים ובנין

שתי החברות מבצעות את הרכישה בחלקים שווים ויחלקו בתשלום התמורה העומד על 855 מיליון ש"ח; הרכישה מותנית בקבלת הסכמת הממונה על התחרות

חדשות ספונסר 27/01/2020 11:14

א+א-

בהמשך לדיווחים מאתמול על רכישת חברת ישפרו, מעדכנת היום מגה אור כי אמש (26.1.2020), חתמה החברה יחד עם חברת ביג מרכזי קניות, על הסכם עם חברת נכסים ובנין, לרכישת מלוא הונה של חברת ישפרו, וכן את מלוא זכויותיה של נכסים ובנין בהלוואת בעלים שהעמידה לישפרו בהיקף של כ-222 מיליון ₪.

 

כפי שדווח כבר, שתי הרוכשות ישלמו עבור הרכישה 855 מיליון ₪, כאשר 633 מיליון ₪ משולמים עבור המניות הנרכשות, ו-222 מיליון ₪ עבור הלוואת הבעלים. ביג ומגה אור רוכשות את החברה בחלקים שווים, כך שכל אחת מהן תשלם 50% מהסכום.

 

לאחר חתימת ההסכם יוכלו החברות לבצע הליך בדיקת נאותות משפטית וחשבונאית לישפרו במשך תקופה של 60 יום, כאשר לרוכשות קיימת זכות שלא להשלים את העסקה במקרה שהממצאים שיעלו בהליך בדיקת הנאותות יבטאו סטיה מהותית מהדוחות של ישפרו.

 

במועד חתימת ההסכם, הפקידו מגה אור וביג סך של 15 מיליון ₪ בנאמנות ובמועד סיום תקופת הנאותות, אם הרוכשות ירצו להמשיך בתהליך הרכישה, יפקידו סך נוסף של 40 מיליון ₪ על חשבון התמורה. היתרה תשולם במועד השלמת העסקה.

 

הרכישה מותנית בקבלת הסכמת הממונה על התחרות. בין הצדדים נקבע שאם לא יתקבל אישור כזה בתוך 150 יום ממועד חתימת ההסכם, ניתן יהיה לבטל אותו והרוכשות יקבלו חזרה את הפקדונות שהופקדו על ידן.

 

ישפרו היא חלק מקבוצת נכסים ובניין IDB, ומחזיקה באמצעות חברות בנות ושותפים בשבעה מרכזים מסחריים בפריסה ארצית תחת השם "ישפרו סנטר", בית מלון עין כרם, הצמוד לבית החולים עין כרם בירושלים, מרכז לוגיסטי ועתודות קרקע בהיקף של 69 אלף מטר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה