סולגרין חתמה על הסכם מימון בהיקף של כ-127 מיליון שקל

המימון שיינתן על ידי עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות, מיועד להקמת פרויקטים חדשים ופרויקטים בתפעול בהיקף של כ-50 מגה וואט

חדשות ספונסר 27/01/2020 09:40

א+א-

חברת סולגרין, המוחזקת בכ-60% ע"י ג’נריישן קפיטל ועוסקת בבעלות, ייזום, הקמה ותפעול של מתקני חשמל על בסיס אנרגיות מתחדשות, דיווחה כי חתמה עם גופים שבשליטת קבוצת ניהול קרנות הפנסיה עמיתים על הסכם מימון בהיקף של כ-127 מיליון שקל.

 

עמיתים תעמיד לסולגרין מסגרת חוב לטובת מימון מחדש של פרויקטים בתפעול, בהיקף של כ-6 מגה וואט, ובעיקר לטובת הקמת פרויקטים חדשים בהקמה, בהיקף של כ-43-45 מגה וואט, בשנת 2020. ההלוואה תובטח בשעבודים שונים ביחס לפרויקטים השונים (תפעול והקמה) על בסיס Non-Recourse, למעט ביחס לתקופת ההקמה. במהלך תקופת ההקמה תעניק החברה ערבות לטובת עמיתים.

 

בנובמבר 2019 דיווחה החברה על זכייתה במכרז הרביעי של רשות החשמל להקמת מתקנים פוטו-וולטאים לייצור חשמל המחוברים למתח גבוה ולמתח נמוך במכסה לתעריף מובטח בהספק מצטבר של 14.4 מגה-ואט (הספק מותקן של כ-19 מגה ואט). בהתאם להודעה שהתפרסמה על ידי רשות החשמל המחיר שנקבע במכרז עומד על 17.98 אגורות לקוט"ש לתקופה של 23 שנים ממועד חיבור המתקנים לרשת החשמל.

 

גל בוגין, יו"ר פעיל בסולגרין: "ההסכם עם עמיתים הינו אבן דרך משמעותית בהפיכתה של סולגרין לשחקן משמעותי בשוק הסולארי בישראל. במהלך 2019 הצלחנו לבנות צבר משמעותי של כ- 400 מגה ואט בייזום , להקים ולחבר לרשת בהצלחה כ- 6 מגה ואט , לזכות ב כ- 45 מגה ואט הספק מותקן במכרזי רשות החשמל וכעת השלמנו סגירה פיננסית ראשונה לחברה עם מממן מוסדי מוביל לטובת הקמת הפרויקטים החדשים בשנת 2020. אנו רוצים להודות לעמיתים על האמון שנתנו בסולגרין בעסקה זו ולצוות האשראי הלא סחיר בראשות גלעד אושרי ורועי ברילנט שהובילו את העסקה מטעמם."

 

תום שפרן , מנכ"ל סולגרין: "שוק האנרגיה המתחדשת נמצא בצמיחה אדירה לאור יתרונותיו הכלכליים והסביבתיים. סולגרין נמצאת בעמדה מצוינת להמשך התפתחותה בהיקפים נרחבים".

 

חברת סולגרין, בשליטת ג’נריישן קפיטל, מפעילה מתקני אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו וולטאית ופועלת בייזום והקמה של מתקנים לייצור אנרגיה סולארית. במהלך השנה השלימה את מיזוג פעילות להב הרים ירוקים וכעת בבעלותה נכסים מניבים בהיקף של כ 22 מגה וואט, ובנוסף עוד 43-45 מגה וואט של נכסים בשלבי הקמה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה