חדשות שוק ההון

עכשיו זה רשמי: נכסים ובניין במו”מ למכירת ישפרו למגה אור

שעות ארוכות אחרי פרסום דיווחים לא רשמיים בעיתונות הכלכלית, נכסים ובנין מאשרת את קיום המו"מ עם מגה אור; תמורת העסקה מוערכת בכ-855 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 26/01/2020 14:50

א+א-

מאז שעות הבוקר התפרסמו בעיתונות הכלכלית דיווחים לא רשמיים על מגעים שמנהלות חברות נכסים ובניין שבשליטת קבוצת אי.די.בי של אדוארדו אלשטיין ומגה אור שבשליטתו של צחי נחמיאס, לגבי אפשרות רכישה של חברת ישפרו. לפני שעה קלה הוציאו החברות הודעה רשמית לבורסה, לפיה אכן מתקיים מו"מ כזה.

 

על פי הדיווח, נכסים ובניין מעוניינת למכור את מלוא אחזקותיה בישפרו, חברה להשכרת מבנים, לחברת מגה אור הציבורית, בתמורה לכ-855 מיליון ₪. במסגרת העסקה, ככל שתתקיים, יימכרו למגה אור כלל החזקות החברה וחברת הבת שלה במניות ישפרו, המהוות 100% מהונה המונפק של החברה.

 

בנוסף, יומחו למגה אור כל זכויותיה של נכסים ובנין בהלוואת בעלים שעמידה לישפרו, שיתרתה כ-222 מיליון ₪ נכון למועד הדיווח. מגה אור מציינת בדיווח לבורסה כי תרכוש את המניות בעצמה או יחד עם שותפים נוספים, אך אינה מפרטת מי השותפים הפוטנציאלים.

 

חברת ישפרו, בבעלות מלאה של נכסים ובניין, נוסדה בשנת 1972. פעילותה העסקית בתחום כוללת ייזום, תכנון, פיתוח והקמה של מבנים רב תכליתיים לצורכי מסחר, בידור ובילוי, תעשייה ומלאכה ושטחי אחסנה.

 

כיום לחברה כ-140,000 מ"ר של נכסים מניבים הפזורים ברחבי הארץ, כאשר בין הנכסים שבבעלותה ניתן למנות את ישפרו סנטר מודיעין, ישפרו סנטר נס ציונה, ישפרו סנטר קרית גת, ישפרו סנטר – הדסה עין כרם, ישפרו סנטר בית שאן, ישפרו סנטר ערד, מתחם הבידור הבילוי "ישפרו פלאנט באר שבע" ועוד.

 

בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הגיעו הכנסות ישפרו מהשכרת נכנסים לכ-75 מיליון ₪, ה-NOI עמד על 58 מיליון ₪ והרווח הנקי הסתכם בכ-16 מיליון ₪. ה-FFO של החברה הסתכם בכ-31.4 מיליון שקל.

 

נזכיר כי ישפרו נמחקה מהמסחר בדצמבר, לאחר שהחברה ביצעה פדיון מוקדם מלא של אגרות החוב מסדרה ב’ של החברה וחדלה להיות תאגיד מדווח.

 

שתי החברות מדגישות כי טרם התקבלו האישורים הדרושים וטרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים, כך שאין וודאות שהסכם כזה יחתם והעסקה תושלם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה