חדשות שוק ההון

מישורים מוכרת את מלוא הזכויות בנכס במיאמי תמורת כ- 30 מיליון דולר

החברה רכשה את החניון בדצמבר 2018, תמורת כ-18.25 מיליון דולר; החברה צפויה להכיר ברווח לפני מס של כ-33 מיליון ₪, שאר הרווח יעבור לשותף המקומי

חדשות ספונסר 26/01/2020 11:40

א+א-

חברת מישורים מדווחת היום על חתימת הסכם למכירת מלוא זכויות הבעלות בחניון מסחרי בדאון טאון של העיר מיאמי בפלורידה ארה"ב, בתמורה ל-30 מיליון דולר, המהווים נכון להיום כ-104 מיליון ₪.

 

את החניון רכשה מישורים בדצמבר 2018, תמורת כ-18.25 מיליון דולר שהיו שווים במועד הרכישה לכ-63 מיליון ₪. הנכס הנרכש הוא מבנה בן 7 קומות, הכולל כ-756 מקומות חנייה, שוכן על מגרש בשטח כולל של כ-3,483 מ"ר וכולל כ-24 אלף מ"ר בנוי, עם זכויות בנייה של כ-120 אלף מ"ר נוספים. החניון ממוקם בקרבת צירי תנועה ותחבורה מרכזיים ובקרבה למרכזים מסחריים ותרבותיים, בנייני יוקרה, כמו גם האוניברסיטה של מיאמי.

 

השלמת העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות על-ידי הרוכש במהלך 60 ימים ממועד חתימת ההסכם ולהתקיימות מספר תנאים מתלים מקובלים. לרוכש יש זכות שלא להשלים את העסקה מכל סיבה שהיא, עד תום תקופת הבדיקה. השלמת העסקה צפויה להתבצע במהלך הרבעון השני של 2020.

 

בדוחות הכספיים של החברה ליום 30 בספטמבר 2019, הנכס רשום בשווי של כ-64 מיליון ש"ח. אם וכאשר תושלם העסקה, החברה צפויה להכיר ברווח לפני מס של כ-33 מיליון ש"ח, לאחר ניכוי החלק ברווח לו יהיה זכאי השותף המקומי של החברה, בהתאם לתנאים שהוגדרו בהסכם עימו.

 

לפני כשבועיים דיווח בית ההשקעות פסגות על הגדלת אחזקותיו במישורים, במסגרת עסקה שבוצעה בבורסה. בית ההשקעות רכש כ-85 אלף מניות, במחיר כולל של כ-800 אלף ₪, בדיסקאונט קטן של 2% על מחיר המניה באותה עת. בכך הפכה פסגות לבעלת עניין בחברה יחד עם בעלי השליטה אלכס שניידר וגיל בלוטרייך.

 

יום לאחר מכן, קיבלה החברה אשרור דירוג ’+ilBBB ,’הוצאתו מ-CreditWatch ועדכון תחזית הדירוג לשלילית על רקע ההליכים המשפטיים והסכסוך המתמשך בין בעלי השליטה, מחברת הדירוג מעלות. במעלות הסבירו כי " בשנה האחרונה הציגה מישורים השקעות נדל"ן בע"מ )"מישורים" או "החברה"( שיפור בביצועים התפעוליים. כפועל יוצא, אנו צופים כי יחול שיפור מתון ביחס ה-EBITDA להוצאות מימון וביחס החוב ל-EBITDA בסוף שנת 2019".

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה