ג’נריישן קפיטל רוכשת את חברת המים GES תמורת כ-110 מיליון ש”ח

GES פועלת בתחום טיפול, טיהור והתפלת מים ושפכים; הכנסות החברה הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2019 בכ-115 מיליון שקל, וה-Ebitda המתואם בכ-16.4 מיליון שקל

חדשות ספונסר 26/01/2020 10:04

א+א-

קרן התשתיות והאנרגיה, ג’נריישן קפיטל, מדווחת היום על התקשרות בהסכם עם קנית השלום השקעות בע"מ, חברה בת בבעלות מלאה של קבוצת עזריאלי, לרכישת חברת GES תמורת כ-110 מיליון ש"ח בכפוף להתאמות למחיר שנקבעו בהסכם הכוללות גם אפשרות להפחתה של 10 מיליון שקל. במסגרת העסקה, נקבע כי במידה ותושלם עד 31/5/20, כל רווחי GES החל מ- 31/3/19 יישארו בחברה.

 

GES פועלת בתחום טיפול, טיהור והתפלת מים ושפכים והיא עוסקת בתכנון, הקמה ותפעול של מתקני טיהור וטיפול במים ובשפכים וברשותה חוזי הפעלה רבים לטווח ארוך. כמו כן, לחברה מתקנים בבעלותה במסגרת הסכמי BOT בתחומי המים, השפכים והפסולת. בנוסף, GES עוסקת בייצור והפצה של כימיקלים שונים לטיפול במים ולשימושים תעשייתיים.

 

שוק טיהור והתפלת המים בישראל התפתח בשנים האחרונות נוכח המודעות הגוברת למחסור במים נקיים, לצד התפתחויות טכנולוגיות בתחומים אלה, אשר הובילו להפחתת עלויות הטיפול במים. המדינה ממשיכה לקדם ביתר שאת מתקני התפלה.

 

בישראל מספר שחקנים מצומצם בעלי ידע ויכולות מקצועיות בתחום פעילותה של GES, והדבר מקנה לה יתרון בכל הקשור בלקיחת חלק משמעותי בצמיחה בהיקפי פעילותה. ל-GES הידע והניסיון המאפשרים לה להתמודד במכרזי תשתית לאומית להתפלה וטיפול במי ים הן לצריכה פרטית והן לתעשייה.

 

בנוסף, הגברת רגולציה ואכיפה יוצרות הזדמנויות בתחום הטיפול בשפכים מוניציפליים ותעשייתיים. GES היt גם שחקן מוביל במגזר תפעול המט"שים המוניציפליים בישראל ושוק הטיפול בפסולת המתפתח הנהנה מתמיכה ממשלתית משמעותית, ומהווה אף הוא מוקד אפשרי להתפתחות בפעילותה של GES.

 

ארז בלשה, מנכ"ל קרן ג’נריישן קפיטל: "רכישת חברת GES הפועלת בתחומי איכות הסביבה ובעלת מומחיות ייחודית בטיפול, טיהור והתפלת מים ושפכים, ממשיכה את תנופת פיתוח פורטפוליו הנכסים של הקרן המתמקד בתחומי התשתיות הלאומיות והאנרגיה. GES, אותה אנחנו מכירים היטב, הינה מהחברות המובילות בתחומה בישראל, וברשותה חוזים ארוכי טווח בתחומי המים והסביבה. 

 

מדובר בחברה בעלת ניסיון רב ומוצלח בהתמודדות במכרזי תשתיות להתפלה, טיפול במים ושפכים ופרויקטים מורכבים נוספים. הצמיחה בתחומי פעילותה של GES בשוק המקומי והבינ"ל היא יוצאת דופן וכפי שאנו פועלים בכלל הסגמנטים, גם במקרה זה בכוונתו להרחיב מהותית באמצעות רכישה זו את פעילותינו בתחום המים והסביבה.

 

נפעל באינטנסיביות למנף את הידע, היכולות והניסיון של GES כדי להביא לצמיחה בהיקפי פעילותה, לצד הרחבת פעילותה למספר אפיקים נוספים בארץ ובהמשך גם בשווקים הבינלאומיים. נמשיך לפעול לפיתוח והרחבת נכסי הקרן לשם יצירת ערך למשקיעים". 

 

הכנסות GES בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2019 עמדו על כ-115.1 מיליון שקל, וה-Ebitda המתואם (EBITDA בתוספת רווחי אקוויטי ובתוספת תקבולים מנכס פיננסי בגין הסדר זיכיון) על כ-16.4 מיליון שקל. לחברה נכסים בשווי של כ-203.3 מיליון שקל.

 

השלמת העסקה צפויה עד ליום 24 לאפריל 2020.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה