המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים בהובלת מדדי הטכנולוגיה

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.83% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 1.11%. מבין הסקטוריאליים בלטו בעליות מדדי הטכנולוגיה

מערכת ספונסר 22/01/2020 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.83% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 1.11%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 1.27% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הובילו את העליות מדד ת"א טק עלית שעלה בכ – 2.16%, מדד ת"א טכנולוגיה שעלה בכ – 1.92%, מדד תשתיות האנרגיה שעלה כ – 1.88% ומדד התקשורת וטכנולוגיות המידע שעלה כ – 1.68%. מדד הנפט והגז, ירד כ – 0.87%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, פועלים, שיכון ובינוי, אלוני חץ, גב ים, שפיר הנדסה ודיסקונט, בעלייה. מניית טבע ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית שפיר הנדסה שעלתה כ – 12.09% ואחריה עלו מניות שיכון ובינוי, אלקטרה, סאמיט, אפקון החזקות, מלם תים, פוקס ואנלייט אנרגיה שעלתה כ – 5.44%.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית תמר פטרוליום שירדה כ – 2.85%, ואחריה ירדו מניות ישראמקו יהש, דלק קידוחים יהש, מגה אור, חברה לישראל, דור אלון, קבוצת דלק ודנאל שירדה כ – 1.21%.
היקף המסחר היום עמד על כ – 1.49 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות ובאירופה מסכים אדומים.

אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר: "נובמבר האחרון הציג רמה נמוכה של עסקאות נדל”ן בשוק החופשי. רק בשנים 2011 ו - 2008, שעמדו בצל המחאה החברתית והמשבר העולמי, נרשמה רמה נמוכה יותר של עסקאות בשוק החופשי בנובמבר.

מסקירת הראל פיננסים: "האינפלציה בגוש האירו מסיימת את 2019 ברמה הגבוהה ביותר מזה כחצי שנה. הנתונים האחרונים נותנים לנגידת הבנק החדשה "אוויר לנשימה" ומקטינים את הלחצים להוריד את הריבית בחודשים הקרובים".

אדמה צופה שיא במכירות ברבעון הרביעי של 2019. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות מוערך ב – 38 – 50 מיליון דולר. ה -EBITDA המתואם ברבעון הרביעי צפוי לעלות משמעותית ולעמוד על 138 – 150 מיליון דולר.

קבוצת שפיר - אוריין זכתה במכרז להקמת מרכזי לוגיסטיקה לצה”ל. היקף המכרז עומד על 5 מיליארד ₪. הקבוצה תקים ותפעיל את המרכז הלוגיסטי האחוד לתקופה של 26 שנים.

ההגרלה העשירית של מחיר למשתכן יוצאת לדרך. במכרז למעלה מ - 2,500 יחידות דיור ב - 12 יישובים ברחבי הארץ. לראשונה בתכנית יוצעו יחידות דיור במדרשת בן גוריון.

נובל אנרג’י דיווחה כי חודשה הזרמת הגז מלוויתן. אמש הופסקה ההזרמה בשל התרעה על לחץ נמוך בחלק מהמערכות, והתקלה תוקנה הבוקר.

חברת הקנאביס של גינדי וקאנומד השלימו גיוס הון של 27.3 מיליון שקל. הגיוס יאפשר את השלמת המיזוג בין קאנומד לאי.יו.ביופארם ואת יציאתה של קאנומד מרשימת השימור. החברה הממוזגת תחזיק במתקן גידול Indoor בתקן EU-GMP ובחווה לגידול מסחרי.

 בונוס ביוגרופ קיבלה אישור פטנט באירופה לשתלים חיים של עצם. אישור הפטנט באירופה בשילוב פטנטים מאושרים בארה"ב ובאוסטרליה מקנה לחברה בלעדיות בשימוש ומסחור של שתל חי של עצם. השוק העולמי של שיקום עצם נאמד בכ- 8 מיליארד דולר.

בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית הודיעו כי יפתחו רכבי אוויר אוטונומיים. שתי החברות ישתפו פעולה לבחינת הזדמנויות פיתוח, ייצור ושיווק של כלי טייס לשימושים מאוישים ואוטונומיים.

מנכ”ל וילי פוד מיכאל לובושיץ הודיע על התפטרותו. לובושיץ כיהן בתפקיד שנתיים בלבד; בתשעת החודשים הראשונים של 2019 גדלו רווחי החברה ב -30%.

 הכשרת הישוב גייסה כ - 400 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג”ח. החברה זכתה לביקושי יתר של כ - 900 מיליון ₪ בהרחבת שתי סדרות אג"ח והחליטה להגדיל את סכום הגיוס מ - 250 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה