קבוצת שפיר-אוריין זכתה במכרז להקמת מרכזי לוגיסטיקה לצה”ל

היקף המכרז עומד על 5 מיליארד ש"ח; הקבוצה תקים ותפעיל את המרכז הלוגיסטי האחוד לתקופה של 26 שנים

חדשות ספונסר 22/01/2020 14:13

א+א-

מינהל המעבר דרומה בצה"ל הכריז הבוקר כי בתום בדיקת ההצעות של חמש קבוצות שהתמודדו במכרז המרכז הלוגסטי המטכ"לי של צה"ל, הוחלט כי הזוכה היא קבוצת שפיר אוריין. הקבוצה תתכנן, תממן, תקים ותפעיל את המרכז הלוגיסטי האחוד לצה"ל למשך תקופה של 26 שנים.

 

מרכזי האספקה הלוגיסטים יוקמו בשלושה בסיסים של צה"ל באזור הצפון, המרכז והדרום, בעלות של כ-5 מיליארד שקל.

 

המרכזים הלוגסטיים שייבנו צפויים לכלול יותר מ-250 אלף מ"ר בנוי לגובה בכדי לצמצם שימוש בקרקע ולהימנע מהרחבת שטחי המחנות. התכנסות צה"ל לכדי שלושה מוקדים לוגיסטיים תפנה כ-1,800 דונמים, חלק ניכר מהם באזורי הביקוש, מה שיאפשר למדינה לבנות עשרות אלפי יחידות דיור, שטחים פתוחים וציבוריים ושימושים שונים לרווחת הציבור.

 

תפיסת ההפעלה של מרכז האספקה החדש מבוססת על טכנולוגיות המאפשרות שליטה במלאי בשילוב מערכות אוטומציה שונות. התכנון החדש יאפשר מתן מענה רב זרועי ושיפור השירות ליחידות. בכל אחד מהמוקדים יאוחסן מגוון רחב של ציוד, המאפשר את הקיום השוטף של צה"ל.

 

הזכייה בפרויקט כפופה להשלמת סגירה פיננסית בתקופה של עד 12 חודשים ממועד החתימה על הסכם הזיכיון. העבודות צפויות להתחיל ברבעון הראשון של 2021, תהליך ההקמה ימשך כחמש שנים.

 

ראש מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, תא"ל (מיל’) איציק כהן: "מדובר ביום משמעותי במיוחד עבורי, כמי ששירת כראש חטיבת הלוגיסטיקה בצה"ל שנים רבות. היום החטיבה מתחברת לעידן הטכנולוגי בהקמת תשתית חכמה, חדשנית ויעילה, שתצעיד את צה"ל עוד שנים קדימה. מינהל המעבר דרומה ממשיך לקדם פרויקטים לאומיים ענקיים, הכוללים פינוי מחנות צה"ל מאזורי ביקוש לטובת בניית יחידות דיור".

 

ראש אט״ל, האלוף איציק תורג׳מן: ״הקמת מרכז האספקה האחוד של צה״ל אינה בבחינת עוד שינוי ארגוני, אלא מהווה שינוי מן היסוד של כל שיטת ההפעלה של המענה הלוגיסטי לצה״ל ומעמיקה את השותפות בין צה״ל למשק האזרחי - בשגרה ובחירום. זהו עתיד להיות המרכז הלוגיסטי הגדול ביותר במזרח התיכון.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה