חדשות שוק ההון

נובל אנרג’י: חודשה הזרמת הגז מלוויתן

אמש הופסקה ההזרמה בשל התרעה על לחץ נמוך בחלק מהמערכות; התקלה תוקנה הבוקר

חדשות ספונסר 22/01/2020 11:49

א+א- 1

חברת נובל אנרג’י מעדכנת הבוקר כי הושלם התיקון במערכות אסדת לוויתן והאסדה חזרה לפעול. בשעות הקרובות תחודש בהדרגה הזרמת הגז וההגעה להזרמה מלאה תתרחש לפני סוף היום.

 

אמש הודיעה החברה כי במסגרת תהליך ההרצה של אסדת לוויתן זוהתה ע"י מערכת הבקרה בשעות הצהריים התרעה על לחץ נמוך בחלק מהמערכות שעל גבי האסדה. כתוצאה מכך הופסקה הפקת הגז.

 

בתהליך הרצת האסדה נבחנת פעילותם של כל המכשירים והמתקנים על האסדה, וירידת לחץ שכזו היא אירוע שכיח בשלבים אלו. נובל אנרגי עדכנה את כל הגורמים הרלוונטיים.

 

כזכור, ב-31.12.2019 החלה הזרמת הגז הטבעי ממאגר לוויתן, לאחר כ- 34 חודשי הכנות והשקעה של למעלה מ-12 מיליארד ₪. הגז הטבעי מלוויתן יאפשר את הפסקת השימוש בפחם המזהם לייצור חשמל בישראל, דבר שיביא לצמצום ניכר בזיהום האוויר, יביא להורדת מחירי החשמל, יספק רשת ביטחון ויתירות תשתיתית למשק הישראלי ויכולת להתבסס באופן כמעט בלעדי על ייצור תעשייתי באמצעות גז טבעי זול ונקי יותר.

 

תחילת הזרמת הגז לוותה במחאות וחששות של תושבי האיזור מפני מזהמים שעשויים להיפלט בתהליך הנישוב, שהוא השלב הראשון בהזרמה, אולם המשרד להגנת הסביבה בדק ומצא כי ריכוזי הבנזן שנמדדו לאורך כל שעות היום בתחנות הניטור מול האסדה בשני הנישובים, היו דומים לאלה שנמדדו בשבועות האחרונים ולא נצפתה שום עלייה בעקבות פעולת הנישוב מעבר לריכוזי הבנזן השגרתיים בחוף.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אתמול כשהופסקה ההזרמה

    כל האתרים פרסמו עכשיו כשחזר בקושי מעדכנים
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Karol 22/01/2020 12:23