חדשות שוק ההון

בונוס ביוגרופ קיבלה אישור פטנט באירופה לשתלים חיים של עצם

אישור הפטנט באירופה בשילוב פטנטים מאושרים בארה"ב ובאוסטרליה מקנה לחברה בלעדיות בשימוש ומסחור של שתל חי של עצם; השוק העולמי של שיקום עצם נאמד בכ- 8 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 22/01/2020 11:17

א+א-

חברת בונוס גרופ מדווחת היום על קבלת אישור משרד הפטנטים באירופה לפטנט המעניק לבונוס תרפואטיקה, חברת בת בבעלות מלאה של החברה הגנה על בלעדיות הפיתוח, השימוש והמסחור של שתלים חיים של עצם, באירופה, לשם השלמת חסר בעצם, בין אם הוא ניתן למטופל בדרך של הזרקה ובין אם בכל דרך אחרת.

 

זכויות החברה בטכנולוגיה המוגנת בפטנט זה, בנפרד או בשילוב עם זכויותיה בטכנולוגיות המוגנות בפטנטים אחרים ובבקשות פטנט, עשויים להגן לא רק על בלעדיות המסחור של שתל העצם החי, כמוצר סופי, אלא אף על שלבי פיתוחו, ייצורו וגידולו של שתל העצם ועל השימוש בסוגים אחדים של תאים לשם ייצור שתל חי של עצם, מחוץ לגוף המטופל, וכן ועל שילוב כל הרכיבים במזרק ייחודי.

 

כיום אין בנמצא אפשרות לייצר שתל חי של עצם באמצעות שימוש בסוג אחד בלבד של תאים, אלא יש צורך במספר סוגי תאים לייצור כל שתל חי של עצם. הפטנטים שבידי בונוס, עשויים למנוע ממתחרים פוטנציאליים ישירים לא רק לייצר ולמכור שתל חי של עצם הדומה למוצר של בונוס ביוגרופ, אלא גם לייצר ולמכור כל שתל חי אחר של עצם.

 

לפני כשבוע, בישרה החברה על גיוס הון בסכום של כ-25.6 מיליון ש"ח במזומן. גיוס ההון הכולל של החברה הסתכם לסכום של כ-109.5 מיליון ש"ח במזומן, מהם גייסה החברה בהנפקות פרטיות סכום של כ-88 מיליון ש"ח במזומן, במחיר המהווה אפסייד של כ-17% ממחיר הסגירה קודם לגיוס.

 

 בנוסף לאישור הפטנט באירופה מחזיקה החברה באישור משרד הפטנטים האמריקאי לרישום הטכנולוגיה כפטנט בארה"ב וכן באישור משרד הפטנטים האוסטרלי. זכויות החברה בטכנולוגיה זו עשויות להקנות לה בלעדיות במסחור של שתל עצם עבור כ- 850 מיליון איש, המהווים 70% מאוכלוסייה של 1.21 מיליארד איש במדינות בעלות הכנסה גבוהה, כפי שהוגדרה על ידי הבנק העולמי.

 

הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים לשימוש בשתל חי של עצם אנושית בהזרקה הם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל, בחלק מהמקרים, ביחד עם כלי הדם ההיקפיים שלה והשתלתם באזור החסר בעצם של המטופל, או לחילופין, שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית, אשר במרבית המקרים לא יביא לריפוי ולא יאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל, עקב היעדר חיבור טבעי בין התחליף המלאכותי של העצם לבין הגוף האנושי.

 

שתל חי של עצם אנושית בהזרקה, מתוצרת בונוס ביוגרופ, מגודל מחוץ לגופו של המטופל, במרכז הייצור של החברה, על בסיס תאים שנלקטו מרקמת שומן שנלקחה מגופו. השימוש בתאים שמקורם בגופו של המטופל, מפחית את הסיכון לתגובה חיסונית ולדחיית השתל, האופייניים לטיפולים בהם נעשה שימוש בתאים או ברקמות שאינם נלקחים מהמטופל לו הם מיועדים, אלא מתורם זר.

כיום, עורכת בונוס ביוגרופ שני ניסויים קליניים בדור השני של שתל עצם בהזרקה, המוגדרים כ- Phase II/I . היעדים הקליניים של הניסויים הם בחינת בטיחות ויעילות השימוש בשתלי העצם מתוצרתה. בספטמבר 2016 החל ניסוי קליני שני בהשלמת חסר עצם בלסת עליונה או תחתונה, בניהולו של ד"ר אפרים צור ובאוגוסט 2017 החל ניסוי קליני בהשלמת חסר קריטי נרחב בעצם מעצמות הגפיים - יד או רגל בניהולו של פרופ’ נמרוד רוזן.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה