המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.15% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.30%. מבין הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי הטכנולוגיה והאנרגיה

מערכת ספונסר 20/01/2020 18:04

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.15% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.30%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.69% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הובילו את הירידות מדד ת"א תשתיות אנרגיה שירד כ – 1.28%, מדד הנפט והגז שירד כ – 0.71% ומדד ת"א טכנולוגיה שירד בכ – 0.80%. מדד הביטוח עלה בכ – 0.75%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי ואלביט מערכות, בעלייה. מניות אלוני חץ, פועלים, מבני תעשיה, אנלייט אנרגיה, נייס ואנרג’יקס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אפקון החזקות שעלתה כ – 4.2% ואחריה עלו מניות באטמ, אמות, או פי סי אנרגיה, מגדל ביטוח, פרטנר וחילן.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנלייט אנרגיה שירדה כ – 5.3%, ואחריה ירדו מניות סאמיט, קרור, אנלייבקס, אנרג’יקס, גילת, ישראל קנדה ומבטח שמיר.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.30 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט הושבת היום לרגל יום מרטין לותר קינג, ובאירופה נרשמו ירידות של רוב השערים המרכזיים.

החשב הכללי במשרד האוצר הודיע היום כי יחס החוב של ישראל ירד ב - 2019 לכדי 60%. שיעור החוב הממשלתי מהתוצר הסתכם ב - 58.5% לעומת 59.2% בשנת 2018. נגיד בנק ישראל: "המשך הרחבת ההוצאות יעמיד את הגרעון על 4.2 אחוזים ב - 2020".

 אמות הודיעה כי תרשום ברבעון הרביעי של 2019 רווחים של למעלה מ - 500 מיליון ₪. השינוי בהערכת הרווחים נובעת מהתאמת שווי הוגן של נדל"ן להשקעה.

בנק ישראל מפרסם את תכנית העבודה ואת תקציב הבנק לשנת 2020; התקציב נמוך בכ - 10% ביחס לתקציב ב - 2019, בעיקר כתוצאה מהשלמת מספר פרויקטים גדולים.

מסקירת מיטב דש: "מומנטום הצמיחה בכלכלה האמריקאית נחלש לעומת הכלכלות האחרות. לפי האינדיקאטורים השוטפים, המודלים לחיזוי הצמיחה של ה -FED צופים שהצמיחה במשק האמריקאי ברבעון הרביעי תהיה בין 1.2% ל - 1.7% בלבד".

 המלט מעניקה 100 אלף אופציות בהקצאה פרטית למנכ”ל החברה. האופציות למנכ"ל יהוו לאחר הקצאתן כ - 0.71% מהון החברה. מחיר המימוש ישקף את המחיר הממוצע של המניה ב - 30 ימי המסחר שקדמו להנפקת האופציות.

כלל ביטוח תשקיע כ - 200 מיליון שקל בתחנות כוח בניו יורק. ההשקעה מקנה לכלל שיעור אחזקה של מעל 5% וצפויה להניב תשואה דו ספרתית. שותפים נוספים ברכישה הם קרנות הפנסיה APG ,MEAG, זרוע ההשקעות של Munich Re וקרן פנסיה אמריקאית.

רשות התחרות סוגרת את הבדיקה שהחלה במקדונלד’ס ישראל. חברת אלוניאל, זכיינית מקדונלד’ס בארץ, ביטלה מיוזמתה את הסדרי הבלעדיות שלה במרכזים מסחריים והממונה החליטה לסיים את טיפולה במקרה.

בדיווח משלים להסכם המיזוג, חברת קאנומד מורידה את השווי המוערך של ביופארם, החברה הנרכשת, מ - 83 מיליון שקל ל – 60 מיליון ₪. העסקה מותנית בהשלמת גיוס הון של 25 מיליון ₪.

"שוק הדיור בתנופה ויהיה מנוע צמיחה מרכזי ב-2020", כלכלני בנק הפועלים מעריכים שהעלייה בביקושים לדירות והבשלת פרויקטים של מחיר למשתכן יביאו לעלייה בהתחלות הבנייה ולתרומת הענף לצמיחה במשק.

אפולו פאוור מדווחת על הצלחה בניסוי השימוש ביריעה סולארית על גג רכב. בניסוי נבדקו תרחישי נסיעה בכבישים שונים, במהירויות ובתנאי דרך מגוונים. תוצאות השיא של תפוקת יריעת הניסוי ליום ניסוי בודד הייתה 930 ואט לשעה.

ברנמילר חתמה על מזכר הבנות בברזיל לפיילוט מסחרי לאגירת אנרגיה. החברה תשתף פעולה עם דטרוניק הברזילאית לקידום פרויקט פיילוט בדרום המדינה. דטרוניק תרכוש מערכת אגירה בהיקף של כ - 450 אלף דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה