חדשות כלכלה

רשות התחרות סוגרת את הבדיקה שהחלה במקדונלד’ס ישראל

חברת אלוניאל, זכיינית מקדונלד’ס בארץ, ביטלה מיוזמתה את הסדרי הבלעדיות שלה במרכזים מסחריים והממונה החליטה לסיים את טיפולה במקרה

חדשות ספונסר 20/01/2020 11:16

א+א-

במסגרת בדיקה שערכה הממונה על התחרות בנוגע להסכמי שכירות המקרקעין של חברת אלוניאל בע"מ, זכייניתה של מקדונלד’ס בישראל, התברר לממונה על התחרות כי עוד טרם תחילת בדיקתה של רשות התחרות פעלה לביטול החברה את הסכמי הבלעדיות שהיו לה במרכזים מסחריים.

 

זכיינית מקדונלד’ס הודיעה לממונה כי בעקבות שינויים שהתרחשו בדיני התחרות בשנת 2019 היא החליטה לבטל באופן חד צדדי את כלל הסדרי הבלעדיות במרכזים מסחריים בהם פועלים סניפי מקדונלד’ס. הודעה בהתאם נשלחה על ידי זכיינית מקדונלד’ס למשכירים.

 

בנוסף ביטלה זכיינית מקדונלד’ס סעיפים שנכללו בהסכמי שכירות שלה אשר כללו הסכמה על הפחתה של דמי השכירות במקרה של כניסת מתחרה, בין היתר הסכמים עם רשתות המרכזים המסחריים קבוצת עזריאלי, מליסרון, קבוצת ביג מרכזי קניות וקבוצת גזית גלוב. החברה הודיעה לממונה כי לא תהיה בעתיד צד להסכמים הכוללים סעיפי בלעדיות במרכזים מסחריים או הסדרי הפחתה של דמי שכירות במקרה של כניסת גורם מתחרה.

 

על רקע ביטול כלל הסכמי הבלעדיות של הקבוצה במרכזים מסחריים טרם החלה הבדיקה של הרשות ועל רקע התחייבותה של החברה שלא להגיע להסדרים מסוג זה בעתיד, החליטה הממונה לסיים את טיפולה במקרה.

 

הממונה סבורה כי ביטולם של כל הסדרי הבלעדיות במרכזים מסחריים ללא צורך בהתערבות מצד רשות התחרות מלמדת על הפנמה של הנורמה הרואה בהסדרים מסוג זה הסדרים אשר עלולים ליצור חשש תחרותי ועל יצירת הרתעה הולמת ביחס להסדרים מסוג זה שפוגעים בתחרות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה