חדשות שוק ההון

קאנומד מורידה את הערכת השווי של ביופארם ל-60 מיליון ₪

בדיווח משלים להסכם המיזוג, קאנומד מורידה את השווי המוערך של החברה הנרכשת מ-83 מיליון שקל; העסקה מותנית בהשלמת גיוס הון של 25 מיליון ₪

חדשות ספונסר 20/01/2020 11:05

א+א-

 חברת קאנומד, שבשליטת האחים כפיר ומנור גינדי, דיווחה בחודש שעבר על הסכם לרכישת חברת הקנאביס הרפואי ביופארם ומיזוגה לתוך קאנומד. הבוקר מפרסמת החברה עדכונים ותיקונים על פי הנחיות הרשות לניירות ערך.

 

על פי המידע החדש, שווי ביופארם הופחת משווי ממוצע של 83 מליון ש"ח לשווי של 60 מיליון ₪. הסיבה לכך היא שבדוחות הכספיים של ביופארם לא יושם תקן הדיווח הכספי הבינלאומי IFRS16, וכעת קיבלה החברה את הדוחות המעודכנים. הערכת השווי הנוכחית מתארת שני תסריטים שונים – האחד מתייחס לרווחים הצפויים לחברה בהנחת אישור יצוא של קנאביס רפואי מישראל, והשני מתאר את הרווחים במקרה בו לא יאושר היצוא.

 

כזכור, על פי ההסכם, בעלי מניות ביופארם יעבירו לחברה את כלל הזכויות בחברה ובכלל זה פעילותם בתחום הקנאביס הרפואי. בשלב זה לביופארם אישורים זמניים מהיק"ר למפעל ולבית מסחר.

 

בתמורה, תקצה קאנומד לבעלי מניות ביופארם כמות מניות המהווה 50% מהונה של החברה. כמו כן יהיו זכאים בעלי מניות ביופארם להקצאות נוספות בכפוף לעמידה באבני דרך. 16 מיליון מניות נוספות יוקצו במועד קבלת היתר גידול מסחרי, לאחר סיום פיילוט של 180 השתילים הראשונים במתקן הגידול Indoor המתוכנן להיבנות באזור התעשיה ציפורית בגליל, או רווח תפעולי של לפחות 2 מיליון ₪ מפעילות הקנאביס של ביופארם.

 

בהבהרה שמפרסמת החברה היום, הקצאת המניות הנוספות, לו היו מוקצות במועד ההשלמה, מהווה החזקות של בעלי מניות ביופארם של 57.94% מהונה המונפק והנפרע של החברה, כפי שיהיה במועד ההשלמה, ללא דילול. כמו כן, האופציות שניתנו למנכ"ל החברה, מר אילן היידן, ימשיכו לעמוד בתוקפן כל עוד ימשיך לכהן בחברה, גם אם בתפקיד אחר.

 

קאנומד מעדכנת גם את העלות הכרוכה בהקמת מתקן הגידול בציפורית ומסבירה כי היא תלויה בשלושה תרחישים אפשריים שביופארם תבחר מביניהם כתלות במקורות המימון שיעמדו לרשותה.  לפי תרחיש 1 תתבצע השקעה בסך של 10 מיליון ₪ לצורך הקמת וייצור שני חדרי גידול במתקן בלבד, ללא מפעל. בתרחיש השני תתבצע השקעה בסך של 22 מיליון ש"ח לצורך הקמת ארבעה חדרי גידול ומפעל ובתרחיש האחרון תתבצע השקעה בסך של 29 מליון ש"ח לצורך הקמת מפעל וכן תשעה חדרי גידול.

 

בהתאמה, ההכנסות הצפויות מכל תרחיש משתנות, כאשר הן נעות בין 14.2 ל-65 מיליון ₪ בישראל בלבד, ובהנחה שינתן אישור ליצוא הקנאביס, החברה צופה הכנסות שבין 27 ל-120 מיליון ₪ בשנת 2021.

 

בנוסף, החברה הורידה את תחזית נתח השוק שתתפוס בשנת 2024 בישראל מ-14% ל-11.2%, ובהנחה שיתאפשר יצוא החברה מתכוונת להתמקד בשוק הגרמני, שאת היקפיו היא מעריכה בכ-360 טון בשנה, עד שנת 2024.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה