אפולו פאוור: הצלחה בניסוי בשימוש ביריעה סולארית על גג רכב

בניסוי נבדקו תרחישי נסיעה בכבישים שונים, במהירויות ובתנאי דרך מגוונים; תוצאות השיא של תפוקת יריעת הניסוי ליום ניסוי בודד הייתה 930 ואט לשעה

חדשות ספונסר 20/01/2020 10:04

א+א- 1

חברת אפולו פאוור, המפתחת יריעות סולאריות גמישות באמצעות חברת הבת סולארפיינט, מדווחת היום על התוצאות שהתקבלו בסדרת ניסויים אותם ערכה החברה ביריעה הסולארית הגמישה שפיתחה. את הניסויים ביצעה חברת BWR (Blue White Robotics)  המשמשת כגוף בחינה וניסויים בתחום התחבורה החכמה והאוטונומית.

 

הניסויים נערכו במשך 4 חודשים, מאוגוסט עד דצמבר 2019, ובמסגרתם נבדקו 13 תרחישים שונים לבחינת תפקוד יריעה סולארית בגודל של 1.26 מ"ר אשר הותקנה על גבי גג רכב משפחתי מסוג קיה נירו, במהלך נסיעה מצטברת של 5,300 ק"מ, במשך 140 שעות נסיעה וכ-250 שעות חניה.

 

התרחישים השונים כללו בין היתר תנאי נסיעה שונים, כמו דרכים עירוניות, בינעירוניות ודרכי עפר, כאשר בכל אחד מסוגי הדרך נבדקו מהירויות שונות, עד 110 קמ"ש, וכן בטמפרטורות חיצוניות משתנות. עוד בוצעה במהלך הניסוי שטיפה לרכב הניסוי במכונה לשטיפת מכוניות והצללה חלקית של יריעת הניסוי.

 

ברכב הניסוי הותקנה מערכת בקרה שביצעה ניטור רציף של האנרגיה המיוצרת על ידי יריעת הניסוי וכן ניטור למדדים נוספים באמצעות חיישני מדידת טמפרטורה ולחות, חיישן ויברציות וחיישן קרינה (פירנומטר).

 

הניסויים כללו מדידה רציפה של האנרגיה שהופקה על ידי יריעת הניסוי, של הקרינה הסולארית במישור הגג ושל נתוני הלחות, הויברציות ונתוני הטמפרטורה של יריעת הניסוי והסביבה וכן נתוני הנסיעה של רכב הניסוי.

 

בהתאם לדוח המסכם את הניסויים תוצאות השיא של תפוקת יריעת הניסוי ליום ניסוי בודד הייתה 930 ואט לשעה, כאשר סך התפוקה במהלך כל תקופת הניסוי, שבמהלכה בוצעה נסיעה של כ- 15 אלף ק"מ היתה 50.3 קילו ואט שעה.

 

כמו כן במסגרת הניסויים נמדדה קורלציה טובה מאוד, בממוצע מעל 0.95 בין קרינת השמש שנמדדה לבין האנרגיה שהופקה על ידי יריעת הניסוי, מה שתומך בכך שיריעת הניסוי תפקדה באופן תקין במהלך כל התרחישים לרבות בתנאי מזג אוויר וטמפרטורה מגוונים וכן בזמן נסיעה ובחניה.

 

בדיווח לבורסה מדגישה החברה כי הדוח המסכם מעיד על איכות היריעה הסולארית, וכן תומך בכך שהיא מתאימה לשוק הרכב ולמאפייניו. בכוונת החברה להשתמש בנתונים העולים מהדוח המסכם לשם המשך קידום מאמצי השיווק שלה בשוק הרכב.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    1000 וואט נותן 7 קמ נסיעה,7 שעות שמש יכול לתת עוד 50 קמ, לא רע בכלל

    רועי 20/01/2020 14:53