חדשות שוק ההון

ברנמילר חתמה על מזכר הבנות בברזיל לפיילוט מסחרי לאגירת אנרגיה

החברה תשתף פעולה עם דטרוניק הברזילאית לקידום פרויקט פיילוט בדרום המדינה; דטרוניק תרכוש מערכת אגירה בהיקף של כ-450 אלף דולר

חדשות ספונסר 20/01/2020 09:46

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת ברנמילה מדווחת היום על חתימת מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם Energia Detronic, חברה ברזילאית העוסקת בייזום ופיתוח של מתקנים ופתרונות בתחום האנרגיה הסולארית בברזיל שמטרתו קידום ופיתוח פרויקטים מסחריים בברזיל לאגירת אנרגיה במתקני PV של דטרוניק, תוך שימוש בטכנולוגיה שפיתחה ברנמילר.

 

בשלב הראשון יקדמו הצדדים פרויקט פיילוט מסחרי לאגירת אנרגיה של 1 מגהוואט במתקן PV במדינת המחוז מינאס ז’ראיס שבדרום ברזיל. במסגרת פרויקט הפיילוט, דטרוניק תרכוש מערכת אגירה בהיקף כספי מוערך של כ-450 אלף דולר בתשלומים כפי שיוסכמו בהסכם המפורט

 

כאשר פרויקט הפיילוט יושלם בהצלחה, יפעלו הצדדים לקידום פרויקטים נוספים של דטרוניק בהיקפים שונים. על פי הנתונים שמסרה דטרוניק לחברה, היא מחזיקה פרויקטים דומים בהיקף של כ-100 מגהוואט.  לוחות הזמנים לביצוע פרויקט הפיילוט טרם נקבעו והם יקבעו בהסכם המפורט.

 

עוד במסגרת ההסכם המפורט, מתכוונים הצדדים לסכם את בחינת הכדאיות הכלכלית של פרויקטים לאגירת אנרגיה במתקני PV של דטרוניק, ולכל אחד מהם שלגביו יגיעו להסכמות, מתוכנן להיחתם הסכם נפרד.

 

על פי ההסכם, כל עוד מזכר ההבנות בתוקף החברה תפעל בברזיל באופן בלעדי עם דטרוניק, למעט כל פעילות או התקשרות העוסקת במזכרי הבנות והסכמים עם צדדים אחרים בהם התקשרה החברה קודם לחתימת מזכר ההבנות.

 

הצדדים יפעלו להתקשר בהסכם המפורט שעניינו פרויקט הפיילוט תוך 90 ימי עבודה ממועד חתימת מזכר ההבנות.

 

מברנמילר נמסר כי החברה מזהה פוטנציאל משמעותי בתחום אגירת אנרגיה בשוק הברזילאי בשל מחירי אנרגיה גבוהים (כ-20 סנט אמריקאי לקוט"ש), הנובעים ממחיר גז טבעי גבוה. כמו כן, השוק הברזילאי מאופיין בצריכה מסיבית של אנרגיה תרמית, ומחירי ביומסה זולים. כל אלו משתלבים לכדי תנאי חדירה מיטביים עבור החברה, ועל כן החברה מרכזת משאבים רבים בשוק זה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה