חדשות שוק ההון

עליות שערים בבורסת ת”א; ת”א 35 רחוק בכאחוז משיא כל הזמנים

מדד הנדל"ן נסחר בשיא חדש; החוזים העתידיים עולים בכ- 0.4%; אירופה במגמה מעורבת

חדשות ספונסר 16/01/2020 11:06

א+א- 1

יום המסחר האחרון לשבוע נפתח בעליות שערים על רקע חתימת השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין ועליות השערים בבורסות ארה"ב.

 

באירופה נפתח המסחר בעליות שערים. מדד הדאקס הגרמני והקאק הצרפתי רושמים עליות של כ- 0.4% ומדד הפוטסי נסחר ביציבות סביב שער הבסיס. בשעה זו החוזים העתידיים נסחרים בעליות של כ- 0.4%

 

בורסות אסיה חתמו את יום המסחר במגמה מעורבת. מדד שנחאי ירד 0.52% בעוד מדד הניקיי עלה 0.1% והנג סנג עלה ב- 0.38%.

 

כלכלני לאומי מתייחסים הבוקר לעסקת הסחר שנחתמה אמש בין ארה"ב וסין. בסקירה ציינו כי סין התחייבה להרבה כנגד תמורה מעטה מארה"ב. עוד ציינו כי השלב הנוכחי של העסקה מסיר את הסיכון להסלמה מתמשכת ביחסי המדינות, ובכך מפחית את ההשפעה השלילית על מניות סיניות ועל המטבע הסיני.

 

הראל פיננסים התייחסו בסקירתם למדד המחירים לחודש דצמבר 2019. בסקירה ציינו כי המדד הנמוך שנה שישית ברציפות ממשיך לתמוך במדיניות מוניטרית מרחיבה וצופים שגם מדד ינואר צפוי להיות שלילי (כמינוס 0.4 אחוז), בעיקר בשל ירידת עונתית במחירי ההלבשה וההנעלה ובסעיף הדיור, לצד הפחתת מחירי החשמל.

 

חברת לפידות דיווחה הבוקר על ביקושי יתר בהנפקת אג”ח להמרה של חברת לפידות. החברה השלימה גיוס של כ-115 מיליון שקל בשלב המוסדי בריבית אפקטיבית של 0%; במכרז התקבלו ביקושים בהיקף של כ-238 מיליון שקל.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יימשכו כל עוד מר טראמפ שולט.

    אודי 16/01/2020 10:47