חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.04% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.92%. מבין הסקטוריאליים בלט מדד ת"א טכנולוגיה שעלה כ – 1.24%. מדד הבנקים ירד 1.21%

מערכת ספונסר 15/01/2020 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.04% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.92%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.30% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את העליות מדד ת"א טכנולוגיה שעלה כ – 1.24%. מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה כ – 1.16%, מדד הנדל"ן עלה כ – 1.03%, ומדד הבנקים הציג ירידה של כ – 1.21%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות ארפורט סיטי, טבע ופריגו, בעלייה. מניות לאומי, פועלים, גב ים, דיסקונט ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית טבע שעלתה כ – 12.5% ואחריה עלו מניות אופקו הלת’, פריגו, נורסטאר, אלוני חץ, אפקון החזקות, נפטא ודמרי.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנלייבקס שירדה כ – 7.08%, ואחריה ירדו מניות איידיאיי ביטוח, קמהדע, חברה לישראל, צור, אלקטרה נדלן, אלטשולר שחם וארקו החזקות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.88 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח במגמה חיובית ובאירופה ירידות של רוב השערים המרכזיים.

חברת GE חתמה על הסכם תחזוקה עם MRC לפרויקט תחנת הכוח אלון תבור. במסגרת ההסכם, תספק GE חלקים, חלפים ופתרונות תחזוקה מתקדמים עבור טורבינת הגז תוך שיפור הניצולת של התחנה. ההסכם נחתם ל-15 שנים.

סאטקום גייסה 10.5 מיליון ₪ בהנפקת מניות לגופי השקעה מובילים. בהנפקה השתתפו קבוצת הפניקס, מור השקעות, ארקין השקעות, קרן קלירמרק, קבוצת הכשרה וסייבל השקעות. ההנפקה כללה גם כ - 8.7 מיליון כתבי אופציה, שמימושם יזרים 11.4 מיליון ₪ נוספים לחברה.

קבוצת חג’ג’ החלה בהקמת פרויקט MOMA בפלורנטין. העבודות יצאו לדרך עם הריסת מבני בתי המלאכה שהיו בשטח ותחילת עבודות החפירה. הפרויקט יכלול שני מגדלים בני 18 קומות ושני בנייני בוטיק שיכללו דירות מגורים, מלון, מסחר ותעסוקה.

חברת אאורה נבחרה לקדם פרויקט פינוי - בינוי חדש בחולון. הפרויקט יכלול כ - 266 יחידות דיור, שטחי מסחר, שטחים ציבוריים ומבני ציבור. הקמת הפרויקט כפופה לאישור תכנית בנין עיר מתאימה.

מיקרוסופט פרסמה פירצת אבטחה חמורה ב - Windows 10. מערך הסייבר הלאומי קורא לציבור הרחב ולארגונים לעדכן בהזדמנות הראשונה את עדכון האבטחה ששחררה החברה.

הממונה על התחרות משנה את המגבלות במכירת אתרי הייצור של חברת חשמל. על פי חוק הריכוזיות, כל גורם יכול לזכות רק בשתי תחנות כוח. הממונה שוקלת לקבוע את המגבלה לפי סך ההספק המותקן שבידי כל גורם.

מניבים ריט השלימה גיוס של כ - 315 מיליון ₪. החברה הרחיבה את אג"ח סדרה ב’, בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של למעלה מ - 670 מיליון ₪. הריבית האפקטיבית השנתית נקבעה על 0.89%.

קנאדורף תשתתף במחקר עם האוניברסיטה העברית לריבוי ומסחור קנאביס. חברת הפורטפוליו של פנטזי נטוורק תשתתף בפרויקט שיאפשר ריבוי צמחי קנאביס זהים גנטית, סטריליים ונקיים ממזיקים ומזהמים. הפרויקט קיבל מימון של 660 אלף ש"ח מרשות החדשנות.

צמח המרמן: זינוק של 28% במכירת דירות בשנת 2019. החברה מכרה 230 יחידות דיור בשנה החולפת. שני הפרויקטים המובילים בהיקף המכירות הם גני תקווה וקריניצי החדשה ברמת גן.

זינוק של כ - 54% בהכנסות שיח שריד בשנת 2019. ההכנסות הסתכמו בשיא של כ - 28.5 מיליון ₪ לעומת 18.5 מיליון ש"ח בשנת 2018. התוצאות עולות על צפי החברה שהעריכה גידול של 10% בלבד.

קרדן נדל”ן גייסה כ - 140 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג”ח. החברה זכתה לביקושים של כ - 350 מיליון ש"ח בשלב המוסדי. הריבית השקלית שנקבעה עומדת על 2.4%, נמוך מהריבית המקסימאלית בשיעור של 2.9% שהציעה החברה.

הזרמת הגז הטבעי למצרים החלה. היום יערך כינוס של פורום הגז המזרח תיכוני בקהיר; שרי האנרגיה של כל המדינות צפויים לאשר את הפיכתו של הפורום לארגון אזורי ולחתום על חוקת הארגון

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה