‏‏דר יום-טוב סמיה, מנכל גנרל אלקטריק ישראל אנרגיית גז טבעי קרדיט: ראובן קפוצ'ינסקי

חברת GE חתמה על הסכם תחזוקה עם MRC לפרויקט תחנת הכוח אלון תבור

במסגרת ההסכם, תספק GE חלקים, חלפים ופתרונות תחזוקה מתקדמים עבור טורבינת הגז תוך שיפור הניצולת של התחנה; ההסכם נחתם ל-15 שנים

חדשות ספונסר 15/01/2020 12:12

א+א-

חברת ג’נרל אלקטריק ((GE חתמה על הסכם תחזוקה עם קבוצת MRC בעקבות זכייתה של הקבוצה במכרז חברת החשמל לרכישת תחנת הכוח אלון תבור. ההסכם החדש, עבור תחנת הכוח הראשונה בישראל שעוברת לידיים פרטיות, יהיה לתקופה של 15 שנה.

 

במסגרת ההסכם, תספק GE חלקים, חלפים, ופתרונות תחזוקה מתקדמים עבור טורבינת הגז GE 9FA המתקדמת, לייצור הספק של 375 מגה וואט, בזמינות גבוהה ואמינה לטווח ארוך, ותוך שיפור הניצולת של התחנה.

 

עוד במסגרת ההסכם, תחבר GE את התחנה למערכת הניהול והבקרה הגלובלית של החברה הנמצאת באטלנטה, ארה"ב, ומספקת תמיכה ותחזוקה חזויה. במערכת, הזמינה מסביב לשעון, מעניקים למעלה מ-50 מהנדסים של החברה שירות תחזוקה ודיאגנוסטיקה, תוך ניתוח למעלה מ-50,000 שאילתות תפעוליות בשנה, במתכונת 24/7, 365 ימים בשנה.

 

ההסכם כולל בנוסף אופציה לחבילת שדרוג הטורבינות המתקדמת GE AGP, שתאפשר להגדיל את הספק הייצור, להגביל את שיעור ההתחממות, ולשפר את הניצולת של התחנה.

 

שלמה גיגי, מנכ"ל MRC אלון תבור: "רמת האמינות של הטורבינה משפיעה על ביצועיה של כל תחנת הכוח, ואנו סומכים את ידינו על הטכנולוגיה של GE ועל הנסיון הרב של החברה. מכאן שכאשר נדרשנו למצוא את הפתרון הנכון עבור התחנה, הבחירה ב-GE היתה בחירה טבעית.

 

לאחר שבחנו את הכדאיות הכלכלית, מבחינת הוצאות הון ותפעול, הגענו למסקנה שהפתרון הכולל של GE עבור תחנות כוח, כמו גם הליווי האנליטי המתקדם של החברה, הינו הפתרון הנכון ביותר עבורנו, לשיפור האמינות של טורבינת הגז 9FA, ולצמצום עלויות התפעול והתחזוקה".

 

מיכאל רכשטיינר, סגן נשיא ב-GE ומנכ"ל פעילות אנרגיית הגז באירופה: "אנו מודים על הבחירה והאמון של קבוצת MRC ב-GE, במטרה לשמור על אמינות, זמינות וניצולת גבוהות בתחנת הכוח הפרטית אלון תבור. בתור ספקית OEM המקורית באלון תבור עוד מ-2004, הבטחנו את פעילותה האמינה של התחנה ושל הציוד המותקן בה. אנו גאים בבחירתנו המחודשת עתה, הודות לנסיון הרב והמוכח שלנו בתחום, בארץ ובעולם".

 

חברת GE, מובילה עולמית בתחום האנרגיה פועלת כבר למעלה מ-125 שנים, מלווה את פיתוחה של תשתית הכוח בישראל מזה שבעה עשורים. החברה אחראית היום לתחזוקת תחנות הכוח של כל יצרני החשמל הגדולים בישראל, בהיקף כולל של 60% מהיקף ייצור החשמל בארץ, ובהן תחנות הכוח של דוראד, דליה אנרגיות, OPC חדרה, חברת החשמל (באתרי אשכול וצפית), נשר ודלק אשקלון.

 

תחנת הכח אלון תבור הסמוכה לעפולה, נמצאת בבעלות קבוצת MRC המורכבת מ PMEC ישראל, רפק אנרגיה מקבוצת ג’נריישן קפיטל וחברת מבטח שמיר. אלון תבור, הינה התחנה הראשונה שחברת החשמל מוכרת למגזר הפרטי, במסגרת הרפורמה במשק החשמל.

 

קבוצת MRC אלון תבור זכתה במכרז למכירת התחנה מול שש קבוצות נוספות וזכתה בהצעת רכישה תמורת כ- 1.9 מיליארד ש’. אלון תבור תהיה התחנה השלישית בגודלה בסקטור יצור החשמל הפרטי עם כושר ייצור של 600 מגה-וואט. התחנה כוללת טורבינת גז במחזור משולב ושתי תחנות פיקריות במחזור פתוח המונעות בסולר.

 

בנוסף, במתחם אלון תבור יש שטח שיאפשר הרחבה עתידית לייצור 230 מגה-ואט נוספים באמצעות הקמת תחנות פיקריות חדשות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה