קנאדורף תשתתף במחקר עם האוניברסיטה העברית לריבוי ומסחור קנאביס

חברת הפורטפוליו של פנטזי נטוורק תשתתף בפרויקט שיאפשר ריבוי צמחי קנאביס זהים גנטית, סטריליים ונקיים ממזיקים ומזהמים; הפרויקט קיבל מימון של 660 אלף ש"ח מרשות החדשנות

חדשות ספונסר 15/01/2020 10:22

א+א- 1

פנטזי נטוורק מדווחת כי חברת הפרוטפוליו, קנאדורף, אשר פנטזי נטוורק צפויה להחזיק 24% ממניותיה לאחר מימוש אופציה נוספת, חתמה על הסכמים במסגרתם היא תשתתף בפרויקט לפיתוח וייעול שיטות מסחריות לריבוי ומסחור קנאביס בתרביות, אשר יארך כ-3 שנים ויבוצע בשיתוף עם האוניברסיטה העברית בירושלים באמצעות חברת המחקר והפיתוח "יישום", חברת המסחור של האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

הפרויקט קיבל מימון מהרשות לחדשנות בהיקף של 660 אלף ש"ח לטובת קידום הפרויקט אשר מימונו הועמד באמצעות פרויקט ניצן של הרשות לחדשנות. ההתקשרויות הנ"ל יצאו לפועל לאחר שצוות המדענים של קנאדורף בראשות ד"ר קובי בוקסדורף, הצליחו להגיע במסגרת ניסויים להוכחת התכנות (POC) בפרויקט בתחום הריבוי הסטרילי בתרביות של צמח הקנאביס.

 

מטרת הפרויקט הנה פיתוח שיטה ואמצעים נוספים אשר בעזרתם ניתן יהיה לייתר את הצורך ב-"חוות אימהות" (ההכרחית כיום בתחום) ויאפשר לבצע ריבוי של עשרות ואף מאות אלפי צמחי קנאביס, זהים גנטית, סטריליים ונקיים לחלוטין ממזיקים ומזהמים.

 

שיטה זו תאפשר יישום על כל זני צמח הקנאביס ותיצור יתרון משמעותי לחקלאים ומגדלים כאשר השלב הבא אליו שואפת קנאדורף במסגרת פרויקט זה הינו מעבר לריבוי מסחרי (Scale-Up). במסגרת הפרויקט תהיה האוניברסיטה זכאית לתמלוגים ממכירות תוצרי הפרויקט בהיקף של כ- 3% ותשלומים נוספים אשר אינם מהותיים.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    פנטזי דני משקיע|272|

    וחברו מכאן דוד כהן שהיו כותבים בספונסר שנים ארוכות ונהנו מכתיבתם.. אני מאחל ה 'פנטזי תהיה מושיעה לציבור החולים בגיוס מומחים בעלי שם למזור הכאבים בהצלחה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    בארותיים 15/01/2020 11:04