מעלות S&P העלתה את דירוג הכשרת הישוב ל ’-A’ עם אופק יציב

"שתי הנפקות ההון שביצעה החברה, בהיקף כולל של כ-250 מיליון שקל, הובילו, יחד עם פעולות נוספות, לירידה משמעותית במינוף"

חדשות ספונסר 14/01/2020 14:49

א+א-

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העלתה היום את הדירוג של חברת הכשרת הישוב מ-’ilBBB+’ ל:’ilA-’ עם תחזית יציבה. בנוסף, העלתה חברת הדירוג את דירוג סדרה האג"ח 21 המובטחת בנכס נדל"ן ל: ilA מ: ilA-’ואת דירוג יתר הסדרות ל: ilA-’מ:lBBB+’.

 

לפי כלכלני מעלות S&P, העלאת הדירוג הינה הודות למספר פעולות שביצעה החברה לחיזוק בסיס ההון, ואשר צפויות להוביל לירידה משמעותית במינוף המאזני לכ-65% בסוף 2019, וכן מהערכתם כי המינוף בשנתיים הקרובות צפוי להיות יציב. בין הפעולות שהובילו לירידה במינוף: שתי הנפקות הון שביצעה החברה לאחרונה בהיקף כולל של כ-250 מיליון שקל, שהתאפשרו לאחר השלמת מהלך השטחת מבנה ההון של החברה באוגוסט 2019, וכן קבלת רולינג מרשות המיסים למיזוג של חברות הנדל"ן הפרטיות של הכשרת הישוב לתוך החברה – מהלך אשר יביא לחיזוק נוסף בבסיס ההון שלה.

 

כתוצאה מפעולות אלה, מעריכים במעלות S&P, כי החברה תמשיך בשנים הקרובות לבצע בהדרגה השקעות משמעותיות בתחומי הליבה שלה, כולל השקעה בנכסים בפיתוח בישראל, הקמת פארקים לוגיסטיים חדשים בפולין על-ידי MLP וייזום למגורים למכירה בפולין.

 

כלכלני חברת הדירוג מעריכים כי השפעותיהן של השקעות אלו על המינוף יהיו מתונות, ומבססים הערכה זו על אימוץ מדיניות פיננסית עדכנית של החברה לשמירה על מינוף של כ-65% ושאיפה למינוף נמוך אף יותר, באמצעות פריסה לאורך זמן של ההשקעות העתידות המשמעותיות בפעילויות הליבה של החברה, לצד מיתון השפעתן על המינוף באמצעות הנפקות הון נוספות ומכירת נכסים.

 

במעלות S&P מעריכים כי יחס ה-EBITDA להוצאות מימון יישמר יציב בשנתיים הקרובות סביב 1.3x, וזאת בעיקר לאור הצפי להמשך מימון מחדש של החובות הקיימים בריביות נמוכות יותר תוך הארכת מח"מ החוב, אשר צפוי לתרום ליציבות יחס הכיסוי גם אם תחול האצה באינפלציה.

 

עוד מציינים במעלות S&P כי פרופיל הסיכון העסקי של החברה נתמך בתיק נכסים מניבים יציב המושכר למאות שוכרים בשיעורי תפוסה יציבים וגבוהים, ובנראות תזרימית גבוהה יחסית לאורך זמן. כמו כן, מציינים כלכלני חברת הדירוג כי פרופיל הסיכון העסקי מושפע לחיוב ממכירת הפעילות המלונאית של החברה שהושלמה ב-2019 אשר שיפרה את המיקוד העסקי של החברה.

 

בנוסף, מציינים כלכלני חברת הדירוג כי פרופיל הסיכון העסקי של החברה נתמך על-ידי היקף גדול של קרקעות ונכסים בישראל הטומנות בחובן שווי שאינו בא לידי ביטוי בהון העצמי החשבונאי של החברה.

 

בעקבות העלאת הדירוג, הודיעה הכשרת הישוב כי שיעורי הריבית השנתית יעודכנו, כך שעבור אגח מסדרה 20, יעמוד שיעור הריבית השנתית על  3.25%, ובאגח 22 על 2.25%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה