מיקרונט קיבלה אישור FCC למצלמה החכמה

האישור יאפשר את יבוא המוצר לצפון אמריקה ואת השקת המצלמה; בכך מרחיבה מיקרונט את פעילותה לשוק ניתוח הוידאו הנחשב אחד הצומחים בתחום הטלמטיקס

חדשות ספונסר 13/01/2020 15:55

א+א-

חברת מיקרונט מדווחת היום כי חברת הבת בארה"ב המצויה בשליטתה ובבעלותה המלאה של החברה, קיבלה את אישור רשות התקשורת הפדרלית של ארצות הברית (FCC) למוצר המצלמה החכמה שפותח על ידה – Micronet SmartCam .

 

מוצר המצלמה החכמה, שהוא הראשון בסדרה, קיבל את אישור הרשות לשדר בתדרי GHz 2.4 ו- GHz 5, ומושק בימים אלה כחלק מקו מוצרים חדש שהחברה מפתחת בתחום הוידאו טלמטיקס.

 

ה - SmartCam היא מצלמת רכב מחוברת המיועדת להגברת בטיחות הנסיעה והנוסעים, בעלת קישוריות לרכב, יכולות ניטור כביש והתנהגות נהג, התראה על אירועי בטיחות בנהיגה, הדרכת נהגים בזמן אמת ודיווח למנהל הצי, באמצעות שילוב טכנולוגיות בינה מלאכותית וניתוח נתוני וידאו גם באמצעות שיתופי פעולה עם צדדים שלישיים.

 

עם השקת המוצר, נכנסת החברה לשוק ניתוח הוידאו הנחשב לתחום טכנולוגי מוביל ולאחד התחומים הצומחים בשוק הטלמטיקס.

 

ה- SmartCam משלבת מצלמת נהג, מצלמת דרך ומחשב טלמטיקס בעל כח מחשוב המאפשר עיבוד מקומי של אלגוריתמי עיבוד תמונה ובינה מלאכותית, ובכך מאפשר לשלוח מידע מדויק על אירועים מעניינים בלבד תוך חיסכון בתעבורה הסלולרית ומניעת הצורך בעיבוד בענן.

 

המכשיר מתוכנן לעבוד בסביבת רכב ועומד בתנאי טמפרטורה רחבים. באמצעות חיבור לתקשורת הפנימית של הרכב , לסנסורים ולחיישני מיקום , המכשיר מספק למנהל ציי הרכב מידע מקיף ובעל משמעות אודות הרכב, מיקומו, מצב המנוע שלו, צורת הנהיגה, מצב ערות וריכוז הנהג ועוד.

 

המצלמה החכמה מסופקת עם אלגוריתם ADAS של חברת Light Metrics המאפשרת זיהוי, התרעה ודיווח של מגוון ארועי בטיחות כגון: התקרבות מסוכנת לרכב, חציית נתיבים, אי עצירה בעצור, נהיגה במהירות מופרזת, בלימה פתאומית, סיבוב חד ועוד.

 

ה- SmartCam כמו יתר מוצרי מיקרונט (SmarTab, SmartHub) היא בעלת פלטפורמת תוכנה פתוחה, מערכת הפעלה אנדרואיד, המאפשרת התקנת אפליקציות צד ג’ נוספות, ובכך מקילה על מאמץ הפיתוח של הלקוחות ומאפשרת למיקרונט להגדיל את זרם ההכנסות משירותים נוספים.

 

מנכ"ל מיקרונט, מר דוד לוקץ, ציין כי: "המצלמה החכמה הינה מוצר חדשני אשר טכנולוגיות הוידאו והבינה המלאכותית שלו יביאו ערך רב ללקוחות הטלמטיקס, ישפרו את בטיחות הנהג והנושאים ויגדילו את הבנת מנהלי הצי לקורה ברכב המרוחק. השקת הSmartCam הינה צעד משמעותי בהרחבת השוק בו פועלת מיקרונט משוק הטלמטיקס המסורתי לעבר שוק הוידאו טלמטיקס הצומח.

המצלמה החכמה יוצאת לדרך תוך כדי שיתוף פעולה עם Light Metrics עליו דיווחנו בעבר ואנו פועלים למסד שיתופי פעולה נוספים שמטרתם היא: מימוש אסטרטגיית החברה לספק פתרונות כוללים של חומרה ותוכנה בתחום ניהול ציי הרכב והרחבת ההכנסות החוזרות של החברה מרישוי ושירותי תוכנה.".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה