נקסט ג’ן מכניסה את פעילות הקנאביס והנדל”ן של חברת מוניטין

מוניטין מקימה מיזם קנאביס שהוכרז כפרויקט לאומי במדינת לסוטו באמצעות חברת הפיתוח הלאומי של המדינה שיאפשר כושר ייצור גדול בעלויות נמוכות ובסטנדרט גלובלי

חדשות ספונסר 13/01/2020 12:12

א+א- 1

חברת נקסט ג’ן ביומד הבורסאית מדווחת על חתימת הסכם עם מוניטין חברה לקידום התעשייה שבשליטת חבר הכנסת לשעבר ויצמן שירי, למיזוג פעילויות מוניטין בתחומי הנדל"ן בישראל והקנאביס כנגד הקצאת מניות שליטה, עד 90%, בנקסט ג’ן.

 

למוניטין מודל עסקי ייחודי בתחום הקנאביס המבוסס על כושר ייצור פוטנציאלי בסטנדרט גלובלי בעיקר במדינת לסוטו לצד עלויות נמוכות וגמישות גבוהה בתמחור, וכן פעילות נדל"ן שעיקרה קרקע בבאר שבע. בכפוף לקבלת האישורים לעסקה ולהשלמתה צפויה נקסט ג’ן לעמוד בדרישות ההון העצמי ליציאה מרשימת השימור.

 

מוניטין היא בעלת השליטה (72.5%) בחברת VDC Suppliers הרשומה במדינת לסוטו, ומקדמת מיזם קנאביס שהוכרז החודש כפרויקט לאומי על ידי ממשלת לסוטו. חברת  VDCמחזיקה ברישיון ממדינת לסוטו לטיפוח וגידול קנאביס בחממות וכן לייצור, שינוע, ייבוא וייצוא קנאביס. 

 

מוניטין, באמצעות חברת VDC, התקשרה עם חברת הפיתוח הלאומי של לסוטו, LNDC, בהסכם מחייב לשיתוף פעולה והקמת פעילות גידול וייצור של קנאביס והמפ בלסוטו, הכולל זכות לשימוש במבנים בהיקף של עד 10,000 מ"ר בעלות שכירות מזערית וכן הסכמי שכירות ביחס לקרקעות בשטח של 22 דונם.

 

במסגרת ההסכם נקבע, כי לחברת הפיתוח הלאומי של לסוטו יוקצו 10% ממניות VDC כנגד התחייבות לקידום הפרויקטים, הקצאת מבנים, קידום ויצירת קשר בין VDC לבין חקלאים במדינה. בהתאם לתוכנית העסקית של מוניטין, הפרויקט עשוי לכלול בתוך שנים בודדות אלפי חקלאים שיגדלו המפ בשטחים שבבעלותם עבור VDC בהיקף של עשרות אלפי דונמים.

 

בכוונת מוניטין למנף את היתרונות שבליבת פעילותה העסקית על מנת להשיג שותפויות עסקיות לטווח הארוך עם מגדלי קנאביס בישראל, אירופה ובצפון אמריקה תוך מינוף יכולות ותשתית הגידול והייצור בלסוטו.

 

תחת המותג "RAPHAEL WELLNESS", כבר החלה מוניטין בשיווק ומכירה של סדרת מוצרי קנאביס מבוססי CBD ובכוונתה להרחיב את המותג גם למוצרי מזון-על. המותג וליין המוצרים הושקו בסוף נובמבר 2019 בתערוכה EXPO Cannabis ביוהנסבורג.

 

פעילות הנדל"ן של מוניטין כוללת זכויות בקרקע בלב אזור העסקים של העיר באר שבע. בהתאם לתוכנית מתאר באר שבע 2030, החברה מקדמת תוכנית קומפלקס נדל"ן משולב מסחר, משרדים, מלונאות ומגורים בהיקף של עשרות אלפי מטרים, להערכת החברה, מתן תוקף לתוכניות יהיה במהלך שנת 2020. 

 

ויצמן שירי, בעל השליטה במוניטין, מסר כי "אנו שמחים על חתימת ההסכם להכנסת פעילות מוניטין לחברת נקסט ג’ן. ההסכם עליו חתמנו עם החברה הממשלתית של לסוטו, לצד הרגולציה הנוחה, האקלים המעולה וחוקי המיסוי המיטביים במדינה יאפשרו לנו להפחית משמעותית את עלויות גידול הקנאביס.

 

החברות הגדולות והמובילות בעולם כמו Canopy Growth כבר פעילות במדינת לסוטו מזה מספר שנים, ומוכיחות את הפוטנציאל העסקי הקיים בשוק זה. בכוונת מוניטין ליישם טכנולוגיות בוטניות חדישות לגידול קנאביס במחיר תחרותי ובסטנדרטים גלובליים. אנו מאמינים כי הפעילות הקיימת במוניטין תהיה בעלת ערך למשקיעים".

 

בנוסף הודיעה נקסט ג’ן על מינויו של שמוליק דייני לתפקיד יו"ר החברה. דייני הוא איש נדל"ן שעסק בעשרים השנים האחרונות בהשבחת נכסי נדל"ן, ליווי פיננסי ויזום פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. בנוסף, לדייני ניסיון של מספר שנים בייצור ושיווק בענף היהלומים והזהב. וכן כיהן בעבר כמנהל הרשת הארצית למכירות והפצה של יפאורה בחברת יפאורה תבורי.

  1. מניות בכתבה
  2. נקסט גן

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אולי נצליח להחזיר שבויים......|6|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    איתלי 13/01/2020 11:49