חדשות כלכלה category name

פרויקט המאיצים ליזמות טכנולוגית ימשך גם בשנת 2020

המאיץ יספק ליזמים החדשים מעטפת מקצועית ותומכת משלב גיבוש הרעיון ועד לגיוס הכסף הראשון; עלות התוכנית הארצית עומדת על 30 מיליון ₪

חדשות ספונסר 12/01/2020 14:56

א+א-

משרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מקדם תרבות של יזמות טכנולוגית בפריפריה. תכנית המאיצים הטכנולוגיים הושקה לראשונה ב-2019, במסגרתה הוקמו אקסלרטורים (מאיצים) ב-20 יישובים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. כמו כן, הוקמו שניים נוספים שפועלים ברמה הארצית, ומיועדים למשרתי מילואים פעילים ולחברה הערבית. בתוכנית לקחו חלק 379 יזמים חדשים והיא הוגדרה כמוצלחת ביותר. ההרשמה לתוכנית השנייה לשנת 2020 כבר בעיצומה.

 

מטרת התוכנית היא האצת רעיונות ויזמות משלב גיבוש הרעיון ועד לגיוס הכסף הראשון. בתוכניות אלו ניתנים ליזמים כלים ניהוליים, תכנוניים, ניתוח שוק ולקוח, הבנת המשמעות של קניין רוחני ועוד ועד פיתוח תכנית עבודה, אבני דרך ותוכנית עסקית כוללת – הכל בתלות ברמת הבשלות של המיזם שנכנס לאקסלרטור.

 

האקסלרטור מציע מעטפת מקצועית תומכת, ליווי והכוונה בהקמת המיזם וקידומו אל עבר שוק המטרה, תוך סיוע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה. כמו כן, מקבלים היזמים החדשים מתחם עבודה – HUB - מקום ישיבה בחלל עבודה משותף הכולל חדרי ישיבות וסביבת עבודה מותאמת לסטארטאפים במידת האפשר, הכשרה יזמית ומיומנויות עסקיות וכן הרצאות ותכנים מקצועיים בנושאי יזמות טכנולוגית, חשיפה לתכנים מרתקים שיעשירו את המיזם והיזם ויובילו אותו אל השלב הבא.

 

עוד מקבלים היזמים באקסלרטור ליווי של מנטורים מקצועיים בעלי ידע בתחום הטכנולוגי של כל מיזם ובעלי ניסיון בהקמה או בניהול סטרטאפים או חברות הייטק, סדנאות מעשיות- את הידע הנרכש במסגרת התכנית יוכלו היזמים לתרגל בסדנאות מעשיות ולקבל את הפידבק הנדרש בכל שלב בתהליך,  מפגשים עם לקוחות פוטנציאלים, אנשי תעשייה, משקיעים ואנשי מקצוע שונים מעולמות ההייטק ודמו- דיי - מפגש מסכם במסגרתו יוכלו המשתתפים להציג את מיזמיהם בפני אנשי תעשייה, חברות הייטק, משקיעים, קרנות הון ובעלי עניין.

 

בין הסטארטאפים שסיימו את המחזור הראשון של תכנית האקסלרטור של מעוף-טק קריית שמונה, הינה חברת NutriLess שגייסה השקעה ראשונית של מיליון שקלים. החברה פיתחה תהליך ייחודי המאפשר להפוך פסולת רעילה הנותרת בתהליך ייצור יין, למקור מזון עשיר בחלבונים מלאים, סיבים תזונתיים, עשיר במגוון חומצות אמינו חיוניות ומינרלים.

 

מירה עוואד-ח׳רייש בוגרת מחזור מאיץ הייבריד 2018, גייסה סכום השקעה ראשוני עבור פיתוח פלטפורמה למתן ייעוץ יופי חכם בהתבסס על מאפייני הפנים של האישה ומוצרי האיפור ברשותה. האפליקציה מבוססת על טכנולוגיות מתקדמות של בינה מלאכותי וראייה ממוחשבת. הידע והנתונים עבור הטכנולוגיה מסופקים מהשותף האסטרטגי ירין שחף, בעל בית הספר הגדול לאיפור בישראל.

 

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "רעיון האקסלרטורים הינו רעיון מקובל בעולם וגם כאן בישראל, בה לבדה פועלים למעלה מ-250 אקסלרטורים שונים שהוקמו על ידי חברות הייטק, משקיעים, עמותות, גופים פרטיים ועוד, רובם ממוקמים במרכז הארץ. לאור הצלחת התוכנית בשנה החולפת, אנו רואים חשיבות רבה להמשיך ולקדם את הנושא, שכן אנו רואים כי יש יזמים חדשים בכל רחבי הארץ, שיכולים להצליח ובגדול עם הכוונה וליווי מתאימים".

 

התוכנית תתקיים בישובים הבאים (מצפון לדרום): קרית שמונה, טבריה, נוף הגליל (נצרת עלית), עפולה, כרמיאל, נהריה, עכו, רמלה, לוד, בית שמש, ירושלים (חברה חרדית), מטה בנימין, אשדוד, קרית גת, אשקלון, שדרות, דימונה ואילת. בנוסף, כאמור, נפתחות 2 תוכניות ברמה הארצית.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה