חדשות שוק ההון

פנאקסיה מצטרפת כחברה מייסדת להתאחדות האירופאית של תעשיית הקנאביס הרפואי

ההתאחדות תפעל לקידום מדיניות כלל אירופאית מבוססת-מדע, שמטרתה שיפור הנגישות של מטופלים לטיפולי קנאביס רפואי באיכות גבוהה

חדשות ספונסר 12/01/2020 10:04

א+א- 1

חברת הפארמה פנאקסיה ישראל, יצרנית ומפיצת תרופות הקנאביס הרפואי הודיעה היום על הצטרפותה כחברה מייסדת של ההתאחדות האירופאית של תעשיית הקנאביס הרפואי EUMCA – European Medicinal Cannabis Association .

 

רשימת החברות המייסדות מורכבת, נוסף לפנאקסיה, מחברות ענק מהשורה הראשונה של תעשיית הקנאביס העולמית: Tilray, Bundesverband der Pharmazeutischen Industrie (BPI), Cannaflos, Comm-Op Europe, Ethical Medicines Industry Group (EMIG), Iqanna, Materia Ventures, MSSV.

 

ההתאחדות, ארגון ללא כוונת רווח שהמטה שלו ממוקם בבריסל, בלגיה, הוקמה במטרה לתמוך במדיניות הבריאות של הממשלות השונות ולתת להן מענה מתאים, על מנת להבטיח כי למטופלים תהיה נגישות גבוהה לטיפולים יעילים ואיכותיים בהתאם לצרכיהם הרפואיים. ההתאחדות תפעל לקידום מדיניות כלל אירופאית מבוססת-מדע, שמטרתה שיפור הנגישות של מטופלים לטיפולי קנאביס רפואי באיכות גבוהה.

 

 EUMCA תייצג חברות הפועלות בסטנדרטים אתיים נאותים בתחומי האספקה והייצור של קנאביס רפואי. מטרתה היא ליצור סביבה רגולטורית אירופאית תומכת, שבתוכה יוכלו יצרנים וספקים בתחום לקבל הכרה רשמית בתנאי שהם מחזיקים בתקני EU-GMP, וכן מספקים טיפולים מבוססי-קנאבינואידים התואמים את הסטנדרטים המדעיים המקובלים של איכות, יעילות ובטיחות.

 

לדברי סיטה שוברט, מזכ"לית EUMCA, "אנו שמחים כי השורה הראשונה של יצרניות, ספקיות וארגונים בתחום הקנאביס הרפואי בעולם הצטרפו להתאחדות, ומצפים לפעול יחד איתן לשם יצירת מסגרת של סטנדרטים רגולטוריים לרישום מוצרים וחברות, שלתוכה יוכלו להיכנס בבטחה כל המדינות החברות באיחוד.

 

מטרה זו תושג רק בעזרת עדויות מדעיות מוצקות, הנשענות על יצרנים ומפיצים בעלי סטנדרטים אתיים גבוהים, אשר עברו וקיבלו תקני EU-GMP. לפיכך, החברות המייסדות שלנו הן ארגונים שעומדים בתקנים אלה ומעבר לכך כבר הספיקו לקדם את הידע וההבנה של העולם את התחום. כיום, רק אחד מכל 300,000 מטופלים באירופה הוא בעל נגישות לטיפול מבוסס קנאביס רפואי, ואנו ב-EUMCA סבורים כי זהו מצב לא הוגן.

 

לכן, רק על ידי התאחדות ופעילות קולקטיבית נוכל ליצור שינוי אמיתי. אנו קוראים לארגונים נוספים, קטנים כגדולים, להצטרף אלינו לקידום מחקר רפואי-מדעי, ולהביא קול אמין שיניע ויעצב את המדיניות לשימוש אתי, ראוי ותקני בקנאביס רפואי ברחבי האיחוד."

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה, מסר כי "ההצטרפות להתאחדות האירופאית, ביחד עם החברות המובילות בעולם, היא בעלת חשיבות גדולה מאד לנו, כחברה הנמצאת בהכנות מסיביות לייצוא לאירופה. יכולות המו"פ והייצור בתקנים המחמירים ביותר שלנו, מאפשרים לנו לעמוד כשחקן לצד ענקיות התעשיה. ההצטרפות להתאחדות היא חוליה נוספת בדרכנו להשלמתן המוצלחת של ההכנות ליצוא במדינות אירופה, ואין לי ספק כי תהיה לכך תרומה אסטרטגית גדולה לפנאקסיה."

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אני רוצה לבציע הזמנה

    בריגיט לוי 12/01/2020 13:07