חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.11% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.32%. מבין הסקטוריאליים בלט מדד ת"א טכנולוגיה שעלה כ – 1.25%

מערכת ספונסר 08/01/2020 17:59

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.11% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור של כ – 0.32%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.60% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, הוביל את העליות מדד ת"א טכנולוגיה שעלה כ – 1.25%. מדד הנפט והגז עלה כ – 0.81%, מדד התקשורת עלה כ – 0.37% ומדד הנדל"ן עלה כ – 0.34%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, נייס, כיל ואנרג’יקס, בעלייה. מניות לאומי, דיסקונט, ישראמקו יהש ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אלקטרה שעלתה כ – 6% ואחריה עלו מניות אודיוקודס, לייבפרסון, נאוי, ביג, אלקו, המלט ודור אלון.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קמהדע שירדה כ – 2.41%, ואחריה ירדו מניות אקויטל, אפקון החזקות, נטו אחזקות, נורסטאר, אנרג’יאן, בזק וכלל עסקי ביטוח.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.30 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט נפתח במגמה חיובית וגם באירופה נטייה לעליות.

מסקירת מאקרו כלכלה של כלכלני לאומי: ”צעדי ההתכנסות התקציביים שהיו נחוצים לטובת הקטנת הגירעון ב - 2019 לא יצאו אל הפועל. זאת כיוון שברוב השנה לא הייתה ממשלה קבועה. על כן, ההתאמות התקציביות הדרושות צפויות להשתקף בתקציב רק לאחר שתקום ממשלה".

דולומיט מתכננת לחזור למסחר ברשימה הראשית על ידי גיוס הון. החברה פרסמה היום תשקיף להשלמה לגיוס הון במניות ואופציות. אתמול הושלם מיזוג אקסל סולושנס לחברה.

הממונה על התחרות הטילה תנאים לאישור המיזוג בין מזרחי לאגוד. הממונה הורתה על מכירת פעילות האשראי ליהלומים של אחד מהצדדים למיזוג. בנוסף המליצה הממונה לשנות את דרישות הלימות ההון מ - 29% ל - 24%.

הולמס פלייס זכתה במכרז להקמת מועדון ספורט באשדוד. ההשקעה בהקמה ופתיחת המועדון מוערכת בכ - 20 מיליון שקל. השלמת בניית המועדון מתוכננת תוך 18 חודשים.

נגיד בנק ישראל ימליץ לממשלה למנות את אנדרו אביר כמשנה לנגיד. המינוי כפוף לתהליך אישור בוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה ולאישור הממשלה. אביר משמש כמנהל חטיבת השווקים של בנק ישראל והוא חבר בוועדה המוניטרית.

החשב הכללי הודיע על הנפקת אג”ח ממשלתי במטבע דולר. מדינת ישראל הנפיקה בפעם האחרונה בשוק הדולר בינואר 2018, כאשר סכום ההנפקה עמד על 2 מיליארד דולר לטווחים של 10 ו - 30 שנה.

 ביג קיבלה היתר להתחיל את העבודות בפרויקט ביג פאשן גלילות. אחרי כארבע שנים של התנגדויות וערעורים, קיבלה החברה היתר לעבודות דיפון וחפירה. הקמת המתחם צפויה להסתיים בשנת 2023.

שיח מדיקל ופנאקסיה מקימות מיזם משותף ליצוא קנאביס לאירופה. שיח תספק את חומר הגלם הצמחי הנדרש בתקינה אירופאית ופנאקסיה תייצר את המוצרים. המיזם המשותף כפוף לקבלת אישורי יצוא קנאביס מישראל.

שפיר הנדסה: הפרקליטות סגרה את תיקי החקירה נגד החברה ללא כתבי אישום. הפרשה שנחקרה ונסגרה היום עסקה בחשדות נגד בכירים בחברה לגבי מתן שוחד בפרויקט ברומניה לפני כשש שנים.

ביקושי יתר נרשמו בהנפקת אגרות החוב של רוטשטיין נדל”ן. החברה זכתה לביקושים של כ - 204 מיליון ש"ח בשלב המוסדי ובחרה לגייס כ - 113 מיליון ₪. השלב המוסדי ננעל בריבית שקלית של 4.35%, נמוך מהריבית המקסימאלית של 5.1% שהציעה החברה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה