חדשות שוק ההון

שיח מדיקל ופנאקסיה מקימות מיזם משותף ליצוא קנאביס לאירופה

שיח תספק את חומר הגלם הצמחי הנדרש בתקינה אירופאית ופנאקסיה תייצר את המוצרים; המיזם המשותף כפוף לקבלת אישורי יצוא קנאביס מישראל

חדשות ספונסר 08/01/2020 11:34

א+א-

חברות הקנאביס הרפואי פנאקסיה ושיח מדיקל מודיעות על היערכות לקראת תחילת ייצוא לאירופה וכן על הרחבת שיתוף הפעולה המסחרי ביניהן, עם הקמת מיזם משותף לייצור, ייצוא ושיווק של תמציות ושמני קנאביס רפואי מישראל לאירופה.

 

במסגרת שיתוף הפעולה, שיח תספק את חומר הגלם הצמחי הנדרש בתקינה אירופאית (GACP) ופנאקסיה תייצר את המוצרים תוך עמידה בתקינה האירופאית (EU-GMP) ובתקינה הרלוונטית למדינת היעד. השיווק וקידום המכירות של המוצרים יתבצע הן על ידי פנאקסיה והן על ידי שיח, אשר יחלקו ביניהן את הרווחים מהמיזם המשותף.

 

כפי שדיווחה פנאקסיה באוקטובר האחרון, היא עמדה בהצלחה בביקורת רגולציה אירופאית לקראת קבלת תקן ייצור אירופאי EU-GMP כולל ההסמכה שניתנה לשיח כאחת משותפותיה האסטרטגיות לגידול ואספקת חומרי הגלם לייצור תחת התקינה האירופאית GACP.שיתוף הפעולה אינו מותנה בבלעדיות למי מהצדדים.

 

יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל, מסר: "אנו שמחים לדווח על העמקת השותפות עם פנאקסיה ועל ציון דרך נוסף במימוש התוכנית האסטרטגית של שיח. אנו נערכים לקראת הייצוא לאירופה וגאים לעמוד בתקנים האירופאיים המחמירים המשקפים סטנדרט של איכות בלתי מתפשרת.

 

במקביל, שיח ממשיכה לצמוח ולהרחיב את השקעותיה בישראל ובעולם ולחזק את מעמדה בשוק הקנאביס באמצעות השקעה במחקר ובפיתוח פורצי דרך וניצול הזדמנויות עסקיות שונות".

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ישראל, מסר: "המיזם המשותף עם שיח הוא צעד נוסף בהיערכותנו לקראת ייצוא לאירופה ומאפשר לנו להיות מוכנים באופן מיידי לתחילת מכירות מסחריות שם, זאת במקביל למהלכים נוספים שאנו מובילים לרישום המוצרים במדינות היעד והתקשרות בהסכמי הפצה.

 

אנו מלאי ציפייה לספק למטופלים במספר מדינות בשוק האירופאי, אשר מרבית ההיצע בו כיום הינו של מוצרי עישון, את מוצרי השאיפה והשמנים האיכותיים שאנו מייצרים כיום בישראל המבוססים על חומר הגלם של שיח, מתוך כוונה לשכפל גם שם את ההצלחה של פנאקסיה."

 

מימוש המיזם המשותף כפוף לקבלת היתר ייצוא מוצרי קנאביס מישראל, והוא יהיה בתוקף למשך שנתיים או עד למכירת היקף מוצרים מסוים שנקבע, לפי המוקדם.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה