שפיר הנדסה: הפרקליטות סגרה את תיקי החקירה נגד החברה ללא כתבי אישום

הפרשה שנחקרה ונסגרה היום עסקה בחשדות נגד בכירים בחברה לגבי מתן שוחד בפרויקט ברומניה לפני כשש שנים

חדשות ספונסר 08/01/2020 10:52

א+א-

חברת שפיר הנדסה מדווחת הבוקר כי קיבלה הודעה מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) לפיה תיקי החקירה כנגד החברה וכנגד ארבעת בעלי השליטה בה נגנזו ללא הגשת כתב אישום.

 

תחילתו של הסיפור בחודש אפריל 2014 , אז נפתחה חקירה פלילית על ידי הרשויות ברומניה כנגד המנהל לשעבר של שפיר מבנים רומניה בחשד לכאורה למתן שוחד לעובד ציבור זר במהלך העבודה על פרויקט שבוצע על ידי שפיר מבנים רומניה, למזמינה שהינה רשות עירונית.

 

בהמשך, הוגש כנגד המנהל לשעבר של שפיר מבנים רומניה כתב אישום בגין עבירה של מתן שוחד בקשר עם פרויקט זה.

 

בחודש יוני 2018 התקבלה הודעה מעורכי הדין המקומיים ברומניה שייצגו את שפיר בהליך המשפטי, כי ניתן פסק דין על ידי בית המשפט העליון המקומי ברומניה, בהרכב של שלושה שופטים, והמנהל לשעבר זוכה פה אחד מעבירה של מתן שוחד לפקיד ציבור מקומי בהליך המשפטי האמור.

 

בפברואר 2018 הגיעו למשרדי הנהלת החברה בישראל, חוקרים ממשטרת ישראל, לביצוע חיפוש ותפיסת מסמכים בהתאם לצו שיפוטי. בננוסף, ארבעת בעלי השליטה בחברה - הראל שפירא, חן שפירא, גיל שפירא וישראל שפירא, שהם מנכ"ל החברה ומנכ"לי פעילויות החברה, נחקרו באזהרה ושוחררו בסיום חקירתם ללא תנאים מגבילים, כאשר סמנכ"ל הכספים של החברה, חשב החברה ועובד נוסף, זומנו למסירת עדות בלבד.

 

החקירה נמשכה כאמור עד לימים האחרונים והבוקר קיבלה החברה את האישור על סיומה של החקירה ללא הגשת כתב אישום.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה