טיב טעם קיבלה היתרי פתיחת מרכולים בשבת לסניפים בתל אביב

12 סניפים בתל אביב יוכלו לפעול בשבתות ובמועדי ישראל; תוקף ההיתרים לשנתיים; סניף הדגל ברמת החייל לא נכלל בסניפים שיפעלו בשבת

חדשות ספונסר 07/01/2020 16:31

א+א-

חברת טיב טעם מדווחת היום כי קיבלה מעיריית תל אביב היתרי פתיחת מרכולים בשבת ובמועדי ישראל ביחס ל-12 סניפי טיב טעם הפועלים בעיר. תוקפם של ההיתרים הוא לשנתיים. ביחס לסניף ברמת החייל, לא חל שינוי ואין עדיין אישור להפעלתו בשבת.

 

בכך מגיעה לסיומה סאגה משפטית ארוכה שהחברה מנהלת בשנה האחרונה. בחודש ינואר 2019 הגישה החברה עתירה נגד העיריה בבית המשפט לעניינים מנהליים למתן צו ביניים שיורה לעירייה לבטל את "נוהל לעריכת הגרלה למתן היתר לפתיחת מרכול בימי שבת ומועדי ישראל".

 

טיב טעם טענה שהדבר פוגע בזכויות יסוד של החברה, ובחודש פברואר התקבלה החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים לעתירה לפיה ניתנו צווי ביניים כך שיעוכב יישום הנוהל ועריכת ההגרלה על פיו עד להכרעה בעתירה.

 

באוגוסט 2019 דחה בית המשפט את רוב סעיפי העתירה שהגישה טיב טעם, אולם הורה לעירייה "לעשות שימוש בסמכותה ולבחון האם יש הצדקה להגשת עדכון מכסות", דבר שיאפשר את פתיחת הסניפים בשבת.

 

היום, כאמור קיבלה החברה היתרי פתיחה ל-12 סניפים, אך ההיתר אינו כולל את הסניף ברמת החייל שהוא אחד הסניפים הרווחיים של החברה, ואי קבלת האישור לפתיחתו עשוי להשפיע על החברה באופן מהותי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה