חדשות שוק ההון

אלביט מערכות זכתה בחוזה של 31 מיליון דולר ממשרד הביטחון

תספק מערכות חץ דורבן לנגמ"שים החדשים של צה"ל; החוזה יבוצע על פני חמש שנים

חדשות ספונסר 07/01/2020 10:01

א+א- 2

חברת אלביט מערכות הודיעה היום כי זכתה בחוזה ראשון בהיקף של כ-31 מיליון דולר (109 מיליון ש"ח) ממנהל הרכש במשרד הביטחון הישראלי (משהב"ט) לאספקת מערכות ההגנה האקטיבית חץ דורבן, עבור נגמ"שי האיתן החדשים של צה"ל. החוזה יבוצע על פני 5 שנים.

 

במסגרת החוזה אלביט מערכות תצייד את הנגמ”שים הגלגליים החדשים של צה"ל במערכות חץ דורבן מסוג Iron Fist Light Decoupled (IFLD). מערכת חץ דורבן עושה שימוש בחיישנים אלקטרו-אופטיים, מכ"ם מעקב, משגרים ואמצעי נגד בכדי לנטרל איומים במרחק בטוח.

 

מערכת חץ דורבן מספקת כיסוי של 360 מעלות עבור איומים מטווח קצר הן בשטח פתוח והן בסביבה עירונית. רמת ביצועים גבוהה, ורסטיליות ונזק שיורי זניח, לצד ממדים ומשקל קטנים ואינטגרציה פשוטה של המערכת, הופכים את חץ דורבן למערכת הגנה אקטיבית אופטימלית עבור כל רכב קרבי משוריין (רק"מ).

 

נגמ"ש האיתן הוא רכב קרבי גלגלי משוריין, במשקל של כ-30 טונות, שמפותח על-ידי מנהלת המרכבה והרק"מ (מנת"ק) במשרד הביטחון. רכב האיתן מבוסס על טכנולוגיות המרכבה והנמ"ר, נושא 13 לוחמים ובעל מיגון ויכולות עבירות וניידות הטובים מסוגם בעולם – וזאת לרבות מערכת הגנה אקטיבית מתקדמת.

 

האיתן יכלול עמדות נשק נשלטות, לרבות צריחון לא מאויש בעל תותח 30 מ"מ ואמצעי חישה ותצפית מתקדמים שיאפשרו אחיזת שטח טובה. באיתן יותקנו פיתוחים מתקדמים נוספים ובהם גם טכנולוגיות של פרויקט "הכרמל". האיתן יחליף את נגמ’’שי M113 הוותיקים וייתן מענה הולם אל מול הדרישות המבצעיות של צה’’ל בשדה הקרב המודרני.

 

יהודה (אודי) ורד, מנכ"ל חטיבת יבשה ותעש של אלביט מערכות ציין: "אנו גאים להיות בעמדה המאפשרת לנו לספק לצה"ל יכולת מבצעית חשובה שכזו. חוזה זה מצטרף לעניין הגובר במערכת חץ דורבן מצד צבאות מודרניים רבים, שמעוניינים לשפר את יכולות ההגנה של הרק"מ שלהם".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  נכון כי המספרים של השורה

  העליונה והתחתונה חוזה כזה הוא מינורי עד לא משמעותי.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 07/01/2020 10:46

 2. 2
  הנייר הזה כל כך כבד ששום ידיעה

  לא תזיז אותו... חחהה..נראה שאפילו מלחמת עולם לא יזיז אותו
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  m-g 07/01/2020 10:37