איזק אנגל, יו"ר דירקטוריון גילת קרדיט: יח"צ

אורמת חתמה על חוזה חשמל חדש לתחנת הכוח פונה שבהוואי

החוזה החדש מאריך את תקופת ההתקשרות עד לשנת 2052 ומגדיל את היקף החוזה ל-46 מגה-וואט במחיר קבוע של 70 דולר למגה-וואט שעה

חדשות ספונסר 06/01/2020 12:12

א+א-

אורמת טכנולוגיות מדווחת היום כי חתמה עם חברת החשמל של הוואי על חוזה חשמל (PPA) חדש לתחנת הכוח הגיאותרמית פונה.

 

החוזה החדש מאריך את תקופת ההתקשרות עד לשנת 2052 תוך הגדלת היקף החוזה ל-46 מגה-וואט במחיר אנרגיה קבוע של 70 דולר למגה-וואט שעה, ללא שינוי וללא תלות במחירי דלקים. החוזה נשלח לרגולטור המקומי ה PUC לאישור שצפוי להתקבל במהלך 2020.

 

בכוונת החברה להחליף 10 יחידות קיטור בנות 25 שנה בשתי יחידות OEC בינאריות חדשות וכן לשדרג חלק מיתרת הציוד. התחנה המשודרגת תנצל את אותו מקור גיאותרמי אשר משמש היום לייצור 38 מגה-וואט.

 

הציוד המודרני שיפעל ביעילות טובה יותר, יגדיל את כושר הייצור של התחנה ב-8 מגה-וואט נוספים לסך של 46 מגה-וואט תוך קיטון משמעותי בהוצאות התפעול.

 

ההפעלה המסחרית של התחנה החדשה צפויה במהלך המחצית הראשונה של שנת 2022. החוזה הנוכחי נשאר בתוקף עד להשלמת ההרחבה ותחילת ההפעלה המסחרית של התחנה החדשה, רק אז יכנס לתוקף החוזה החדש.

 

תחנת פונה מושבתת מאז ההתפרצות הגעשית והחברה פועלת להחזירה לפעילות מלאה עד לסוף הרבעון השני של 2020.

 

יצחק אנג’ל, מנכ"ל החברה: "המאמצים להחזרתו של הקומפלקס אשר מייצר 38 מגה-וואט לפעילות בעיצומם ואנו ממשיכים בעבודות על השדה הגיאותרמי. אנו מצפים כי יהיה באפשרותנו למכור חשמל עם קבלת ההיתרים הנדרשים מהרשויות המקומיות.

 

בהתאם לחוזה החשמל החדש, אנו מצפים כי סך ההכנסות מתשלומים בגין אנרגיה ובגין capacity, כולל עבור תוספת כושר הייצור של 8 מגה-וואט, יהיו גבוהים ב-5 עד 7% מהרמות שהיו טרם ההתפרצות."

  1. מניות בכתבה
  2. אורמת טכנו

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה