חדשות שוק ההון

נאוויטס: תזרים מהוון של 162 מיליון דולר לנכסי הנפט היבשתיים בטקסס

החברה מפרסמת דוח עתודות לארבעת נכסי הנפט הנוספים שהיא רוכשת תמורת כ- 45 מיליון דולר; חלקה של נאוויטס בעתודות הנפט עומד על כ-14.7 מיליון חביות

חדשות ספונסר 05/01/2020 14:10

א+א-

שותפות נאוויטס פטרוליום מפרסמת היום דוח עתודות לארבעת נכסי הנפט היבשתיים המפיקים בטקסס ארה"ב, אותם היא רוכשת (50%), כפי שדווח לאחרונה, תמורת כ-45 מיליון דולר (Manvel, Thompson, East Hastings, Webster). על פי נתוני דוח העתודות שהוכן ע"י מעריך העתודות NSAI, חלקה של נאוויטס בעתודות המוכחות מסתכם בכ-14.7 מיליון חביות נפט (P2).

 

תזרים המזומנים המהוון החזוי (NPV10) של נאוויטס (לאחר ניכוי מיסים ותמלוגים) מנכסי הנפט שנרכשו בכ-45 מיליון דולר, עומד על 162 מיליון דולר בגין עתודות בסיווג P)2) ועל כ-113 מיליון דולר בגין העתודות בסיווג (P1). לפי תזרים המזומנים החזוי (P1), עלות הרכישה משקפת 47NPV. בהתאם לדוח NSAI , ארבעת השדות צפויים לתרום כ-17 מיליון דולר ל-EBITDA של נאוויטס כבר במהלך שנת 2020 (P2, ולפי מחיר נפט של 57.7 דולר).

 

רכישת נכסי נפט אלו הינה יישום נוסף לאסטרטגית הפעילות של נאוויטס ביבשה, המתמקדת באיתור ורכישה אטרקטיבית של נכסי נפט מפיקים הכוללים גם פוטנציאל פיתוח של עתודות מוכחות, באופן שיאפשר יצירת ערך רב נוסף לשותפות.

 

נכסי הנפט שנרכשו בטקסס כוללים כ-121 בארות, שמפיקות כעת בקצב הפקה יומי של כ-2,726 חביות נפט ביום (הפקה של כ-1,363 חביות ביום לחלקה של נאוויטס).

 

נאוויטס, תפעל לביצוע פיתוח נוסף בנכסים אלו בהיקף של כ-30 מיליון דולר שיכלול סדרה של קידוחים אופקיים במטרה למצות את הפוטנציאל והערך הכלכלי הרב הטמון בנכסי הנפט, כפי שבא לידי ביטוי בדוח העתודות.

 

יו"ר נאוויטס גדעון תדמור: "דוח העתודות לנכסי הנפט בטקסס תומך ביישום האסטרטגיה של נאוויטס למיצוי הפוטנציאל של נכסי נפט יבשתיים מפיקים בהם יש עתודות מוכחות משמעותיות שטרם פותחו. הרחבת זרוע הפעילות היבשתית תאפשר לנאוויטס להנות מפיזור רחב של נכסים ומצמיחה משמעותית הנובעת מהגדלת היקף ההפקה היומי הכולל".

 

נאוויטס פועלת לאיתור ומימוש הזדמנויות השקעה בנכסי נפט וגז, הכוללים עתודות נפט וגז מוכחות שכבר נתגלו ושטרם פותחו. אסטרטגיה זאת, אשר באה לידי בפרויקטים הימיים בקסקין ושננדואה שבמפרץ מקסיקו שבארה"ב, ולאחרונה גם בפרויקטים היבשתיים נצ’ס ונכסי הנפט בטקסס, כוללת פיתוח מואץ של עתודות אלה ובמטרה להשאת ערך רב למשקיעים בלוח זמנים קצר.

 

נאוויטס מחזיקה ב-7.5% מפרויקט בקסקין (475 מיליון חביות) שכבר החל בהפקה מסחרית של מעל 35,000 חביות ביום ומייצר תזרים מזומנים יציב לשותפות. במקביל, נאוויטס הגדילה את אחזקותיה בפרויקט שננדואה (281 מיליון חביות) ל53.1%, ולהערכת השותפות צפויה קבלת החלטת השקעה בפרויקט (FID) במהלך המחצית הראשונה של 2020. בנוסף, נאוויטס גם מחזיקה ברישיון האקספלורציה ’בלוק 7’ בקנדה, כאשר ענקית הנפט BP הודיעה על כוונתה לבצע כ-20 קידוחי אקספלורציה עתירי השקעה בבלוקים הסמוכים לבלוק 7.

 

נאוויטס מחזיקה בפורטפוליו של נכסי נפט וגז בארה"ב וחלקה בכלל התגליות המוכחות עומד על כ-225 מיליון חביות נפט(C2+P2) , בנוסף ,כאמור, מחזיקה השותפות בבלוק 7 במזרח קנדה, וחלקה המוערך במשאבים המנובאים בנכס הוא כ-427 מיליון חביות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה