חדשות כלכלה

משרד התקשורת מתכוון לקבוע חובת שיתוף בתשתית סיבים אופטיים בתוך בנייני מגורים

האסדרה תאפשר לחברות התקשורת להימנע מפרישה כפולה, תפחית עלויות, ותסיר חסמים לוגיסטיים בפרישת תשתית סיבים אופטיים בבניני מגורים קיימים בישראל

חדשות ספונסר 05/01/2020 12:54

א+א-

כחלק מחזונו ומדיניותו של משרד התקשורת לקידום פרישת תשתיות אולטרה רחבות פס נייחות בישראל, והסרת חסמים הקיימים לפרישה ועידוד התחרות בתחום, מפרסם כעת המשרד שימוע נוסף במטרה להסיר חסמים מרכזיים לפרישת תשתית סיבים אופטיים בבנייני מגורים.

 

האסדרה תאפשר לחברות התקשורת להימנע מפרישה כפולה, תפחית עלויות, ותסיר חסמים לוגיסטיים בפרישת תשתית סיבים אופטיים בבניני מגורים קיימים בישראל. כך יתאפשר להגדיל את התועלת המשקית על ידי מניעת השקעות כפולות וצמצום המטרד הציבורי, תוך כדי עידוד התחרות והפחתת חסמי כניסה לשחקנים השונים, שישפרו את יכולות החברות לספק לצרכנים שירותים איכותיים על גבי תשתית אולטרה רחבת פס.

 

הקשיים המרכזיים לפרישת תשתית סיבים בבניני מגורים קיימים (במקטע אנכי) נובעים מכמה סיבות: ייחודיותו של כל בניין ושינויים שנערכו בבניין, אי קיומה של צנרת פנויה, פרישה בתוך בתי הדיירים עצמם, תצורת הצנרת הקיימת, קשיים שמעלים הדיירים וועדי בנין ועוד.

 

כמו כן, עלויות העבודה לחיבור דירות המגורים לסיבים הן משמעותיות ומורכבות עקב שונות רבה בצנרת ובארונות התקשורת שהותקנו בעבר. על כן, המשרד שוקל לקובע הוראות שיאפשרו שימוש משותף בתשתית הסיבים האופטיים שתותקן בבנין על ידי מספר חברות התקשורת, דבר שימנע גם השקעות כפולות בעלויות ובתשומות העבודה (צמצום מיטרד ציבורי לדיירי הבניין, מיזעור עלויות רכישת הציוד ועוד), תוך תגמול ראוי לחברת התקשורת הראשונה שתקים את התשתית.

 

בנוסף נבחנת בימים אלה יחד עם מינהל התכנון אסדרת חובת פרישה אנכית של תשתית הסיבים האופטיים בבנייני מגורים חדשים שייבנו בעתיד, במסגרת תיקון לתקנות התכנון והבנייה.

 

משרד התקשורת סובר כי השימוש המשותף של חברות התקשורת בתשתית הסיבים האופטיים יגביר את קצב פרישת הסיבים תוך הגדלת התועלת המשקית על ידי מניעת השקעות כפולות וצמצום המטרד הציבורי וחוסר הנוחות של דיירי הבניין, תוך כדי עידוד התחרות והפחתת חסמי כניסה לשחקנים השונים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה