חדשות שוק ההון

אבי גבאי מונה למנכ”ל סלקום

מנכ"ל בזק לשעבר ויו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי נבחר על ידי דירקטוריון סלקום להחליף את המנכ"ל הפורש ניר שטרן; יכנס לתפקידו ב-19.1.20

חדשות ספונסר 05/01/2020 10:02

א+א-

דירקטוריון סלקום הודיע אמש, בהמשך להתפטרותו של מנכ"ל החברה ניר שטרן, על מינויו של אבי גבאי למנכ"ל החברה החל מיום 19.1.2019

 

עמי אראל, יו"ר דירקטוריון החברה אמר: "אני בטוח שמר גבאי, עם הבנתו המצוינת את שוק התקשורת ומנהיגותו, הוא האדם הנכון בזמן הנכון להוביל את סלקום לבצע את תכנית ההבראה ולחזור לרווחיות. אני רוצה להודות לניר שטרן על שנות שירותו לחברה. אני מאחל לו הצלחה רבה בפועלו העתידי."

 

אבי גבאי החל את דרכו המקצועית באגף התקציבים במשרד האוצר, ולאחר ארבע שנים עבר לחברת בזק. בתפקידו הראשון שימש כעוזר למנכל, ובהמשך היה סמנכ"ל משאבי אנוש, מנכ"ל בזק בינלאומי ומנכ"ל בזק.

 

בשנת 2013 פרש גבאי מבזק וכשנה לאחר מכן חבר למשה כחלון וסייע בהקמת מפלגת "כולנו". לאחר הבחירות כיהן כשר להגנת הסביבה, עד לשנת 2016. בדצמבר 2016 הצטרף גבאי למפלגת העבודה ובשנת 2017 בבחירות המקדימות נבחר לראשות המפלגה. לאחר שהמפלגה קיבלה בבחירות שישה מנדטים בלבד, פרש גבאי מהחיים הפוליטיים לגבאי MBA ותואר ראשון בכלכלה, שניהם מהאוניברסיטה העברית.

 

ניר שטרן הודיע על התפטרותו לפני כשלושה שבועות, והדירקטוריון מינה ועדה לאיתור ובחירת מנכ"ל חדש. שטרן שימש כמנכ"ל סלקום משנת 2011 לאחר שהמנכ"ל שקדם לו עמוס שפירא פרש מתפקידו. על עזיבתו הודיע שטרן שבועות ספורים לאחר שהודיע על פיטורי מאות עובדים וצמצומים שונים שהחברה מתכוונת לעשות, על רקע ההפסדים העמוקים שהיא שרויה בהם.

 

בהודעה שפרסמה החברה בבורסה לאחר התפטרותו של שטרן התחייב יו"ר הדירקטוריון להמשיך לבצע את פעילות ההבראה. כעת עובר התפקיד לאבי גבאי שימשיך את ההתייעלות וינסה לשפר את תוצאותיה בדו"חות הכספיים הבאים.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה