רדהיל משיבה לידיה את הזכויות לתרופת RHB-106 לריקון המעי

לאחר סיום ההתקשרות עם חברת סאליקס בהסכם מסחור משנת 2014, החברה מחזירה לידיה את הזכויות הכלל עולמיות והבלעדיות לתרופה

חדשות ספונסר 02/01/2020 12:12

א+א- 1

חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמה (ת"א / נאסד"ק: RDHL), המתמקדת בתרופות מוגנות פטנט לטיפול במחלות הקשורות לדרכי העיכול, הודיעה היום כי מסרה לחברת Salix Pharmaceuticals  הודעה על סיום התקשרותן במסגרת הסכם המסחור משנת 2014 והשיבה בכך את הזכויות הכלל-עולמיות והבלעדיות עבור RHB-106, קפסולה אוראלית, מוגנת פטנט המיועדת לריקון המעי.

 

"אנו שמחים להשיב לרדהיל את הזכויות לתרופת RHB-106, אשר עומדת בקנה אחד עם הפעילות המסחרית המורחבת של רדהיל בארה"ב המתמקדת בתחום מחלות דרכי העיכול, ולהמשיך בפיתוחה לקראת אישור שיווק פוטנציאלי בארה"ב," אמר דרור בן-אשר, מנכ"ל רדהיל.

 

"טיבה של תרופה לריקון המעי, אשר מוגדר על-פי קריטריונים של בטיחות, טעם ויעילות, משפיע באופן ישיר על הצלחה של הליך ריקון המעי לקראת פרוצדורת קולונסקופיה. אנו מאמינים כי לקפסולה חסרת הטעם החדשנית של RHB-106 יתרונות פוטנציאלים משמעותיים על-פני הטיפולים הקיימים כיום בשוק לריקון המעי וכי היא יכולה להקל על מטופלים ולשפר את הסיכוי להליך מוצלח".

 

ההערכה היא כי כ -19 מיליון קולונוסקופיות מבוצעות מדי שנה בארה"ב. מספר ההליכים השנתי בארה"ב הולך וגדל, ככל הנראה בגלל המודעות הגוברת לסרטן המעי הגס. המכירות ב-2019 של תכשירים לטיפולי מעיים בארה"ב מוערכת בכ -580 מיליון דולר

  1. מניות בכתבה
  2. רדהיל

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    טעות בתיוג

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    שרביטקסמים 02/01/2020 17:02