חדשות שוק ההון

המשרד להגנת הסביבה אישר את הנישוב השני באסדת לווייתן

נובל אנרג’י קיבלה אישור לקיים את הנישוב השני ביום ב’ הקרוב; במהלך הנישוב הראשון באסדה כמויות החומרים שנפלטו היו נמוכות מהתחזיות

חדשות ספונסר 02/01/2020 14:51

א+א-

המשרד להגנת הסביבה אישר לחברת נובל אנרג’י לקיים את הנישוב השני ביום ב’ הקרוב, 6.1.2020. המשרד השלים את אימות כמויות הבנזן והפחממנים שנפלטו ביום ג’ במהלך הנישוב באסדת לווייתן. הכמויות היו פחות מ-4 ק"ג של בנזן, כ-220 טונות מתאן וכ-4.2 טונות תרכובות אורגניות נדיפות, שהן נמוכות משמעותית מהתחזיות המוקדמות שייצגו את תרחיש הפליטה המרבי.

 

במהלך הנישוב נלקחו דגימות באמצעים שונים, על-פי תוכנית שאושרה מראש ונבדקה באסדה על-ידי נציגי ומפקחי המשרד. בנוסף, מיד בתום הנישוב דגימות נוספות הועברו למעבדה מוסמכת לצורך אימות. כלל התוצאות נבדקו על-ידי המשרד.

 

יצוין, כי אתמול (ד’) והיום (ה’), הגיעו למשרד להגנת הסביבה תלונות תושבים על חשש לפליטות חריגות מהאסדה. הדיווחים של החברה נבחנים על-ידי המשרד. המשרד מדגיש, כי בחן את נתוני תחנות הניטור הפרוסות באזור המגורים מול אסדת לווייתן, ולא נרשמה בהן כל עלייה בערכי הבנזן מעבר לערכים השגרתיים.

 

פעולת הנישוב הראשונה באסדת לווייתן הסתיימה ביום ג’ 31.12.2019 עם פליטות נמוכות מהצפוי, כאשר גם ריכוזי הבנזן שנמדדו לאורך כל שעות היום בתחנות הניטור מול האסדה היו דומים לאלה שנמדדו בשבועות האחרונים. לא נצפתה שום עלייה בעקבות פעולת הנישוב מעבר לריכוזי הבנזן השגרתיים בחוף.

 

חברת נובל אנרג’י הודיעה כפי שנדרש ממנה על-ידי המשרד להגנת הסביבה, כי היא תקיים את השלב השני של הנישוב באסדת לווייתן, ביום ב’ הקרוב, 6 בינואר 2020, בשעות הבוקר. בתום הנישוב השני והשלמת תקופת ההרצה, יופעלו אמצעי טיפול בפליטות באסדה, כך שיהיה צמצום של 98% בפליטות – כפי שנכתב בהיתר הפליטה לאוויר.

 

המשרד מחדד, כי גם בשלב השני של הנישוב שצפוי להתקיים ביום ב’ הקרוב, ההשפעה על איכות האוויר באזור החוף מול האסדה צפויה להיות נמוכה, ולכן אין צורך כלשהו בפינוי תושבים, ואין הנחיות מיוחדות לציבור.

 

לפי חוות הדעת של כל המומחים, לא צפוי כל סיכון לציבור בעת הנישוב – כפי שהיה גם בשלב הראשון של הנישוב, שהושלם ביום ג’ 31.12.2019.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה