חדשות שוק ההון

אנלייט: חתימת הסכם מימון פרויקט הרוח בישראל מסירה חסם משמעותי להשלמת הפרויקטים

החברה המקימה את פרויקט "רוח בראשית" ברמת הגולן מעריכה שתקבל את כל האישורים הדרושים להקמה בתוך 6 חודשים

מערכת ספונסר 02/01/2020 10:56

א+א- 1

חברת אנלייט המקדמת את פרויקט אנרגיית הרוח "בראשית" ברמת הגולן מגיבה היום להודעת משרדי הביטחון והאנרגיה על חתימת הסכם למימון פיתוח הפתרון הטכנולוגי הנוגע להתמודדות עם היבטים בטחוניים הנוגעים לטורבינות הרוח.

 

על פי ההודעה של אנלייט, ההסדר מסיר חסם משמעותי להשלמת הפיתוח ולהקמת פרויקטי רוח חדשים בישראל, ובהם פרויקט "רוח בראשית", בהספק של 189 מגה וואט, שהוא המתקדם והגדול מבין הפרויקטים הרלוונטיים שמפתחת החברה.

 

תכנית רוח בראשית אושרה בוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות ובקבינט הדיור והשיגה רישיון מותנה וסקר חיבור מחייב בהספק של 189 מגה וואט. על פי הערכות החברה, בהתאם לכושר הייצור החזוי של הפרויקט, ההכנסות מתקבולי החשמל צפויות לעמוד על כ-150-170 מיליון ₪ לשנה, למשך תקופת הרישיון אשר תיפרש על פני 20 שנים. עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-950-1,100 מיליון ₪.

 

אנלייט ממשיכה לקדם את פיתוח הפרויקט במטרה לקבל את כל האישורים הנדרשים להקמתו, הכוללים היתר בניה, אישור תעריף, אישור סגירה פיננסית ועוד. לפיכך, אין וודאות מלאה לגבי השלמתו של הפרויקט, אם כי החברה מעריכה שבתוך 3-6 חודשים ניתן יהיה להשלים את תהליך קבלת כל האישורים.

 

על פי המפתח שפרסמה רשות החשמל, החברה מעריכה כי חלקה בהשתתפות הפרויקט במימון הפתרון הטכנולוגי עשוי לנוע בטווח של כ-25-45 מיליון ₪. בהמשך לדיווחי החברה על התקשרותה במכתבי עקרונות למימון הפרויקט בשיעורי מינוף של כ-80%, החברה מעריכה כי תוספת ההון העצמי שהיא עשויה להעמיד בגין חלקה בסכום ההשתתפות, עשויה להסתכם בסך של כ-5-9 מיליון ₪.

 

עוד מציינת החברה כי פרויקט עמק הבכא שבשליטת החברה, נמצא כבר בשלבי הקמה מתקדמים, ההון העצמי עבור הפרויקט הועמד והוא אינו כפוף להסדר הפתרון הטכנולוגי האמור, ולא יידרש להעמדת סכומים כלשהם הקשורים להסדר.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ניר כהן - קראת מי מממן את הפתרון?

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    augi 02/01/2020 11:46